Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael nie wpuszcza samochodów opancerzonych dla palestyńskiej policji

0
Podziel się

Od pięciu tygodni 50 nieuzbrojonych samochodów opancerzonych podarowanych
przez Rosję palestyńskiej policji czeka w Jordanii na izraelskie pozwolenie wjazdu na teren
Zachodniego Brzegu.

bEhrcgMR

Od pięciu tygodni 50 nieuzbrojonych samochodów opancerzonych podarowanych przez Rosję palestyńskiej policji czeka w Jordanii na izraelskie pozwolenie wjazdu na teren Zachodniego Brzegu.

Palestyński ambasador w Moskwie Fajed Mustafa informując o tym w czwartek na konferencji prasowej skrytykował władze izraelskie za przedłużanie "formalności biurokratycznych".

Podkreślił z naciskiem, że samochody opancerzone przeznaczone dla sił bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej nie zostały wyposażone w żadną broń. Stanowią one dar rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Przybyły do Jordanii drogą morską 19 lipca.

bEhrcgMT

Kiedy w 2009 roku rząd rosyjski ogłosił, że pragnie zrobić z 50 samochodów opancerzonych podarunek dla policji palestyńskiej, ideę tę poparła ambasador Izraela w Moskwie Anna Azari - przypomniał Mustafa.

Poinformowała następnie o zgodzie wyrażonej przez Tel Awiw.

Rosyjski MSZ ogłosił w tych dniach notę, w której wyraził nadzieję, że dar w postaci samochodów opancerzonych dotrze "bez zbędnej zwłoki" do Palestyńczyków ze względu na jego znaczenie "dla umocnienia porządku i prawa na terytoriach palestyńskich". (PAP)

ik/ mc/

bEhrcgMZ

6882508

bEhrcgNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)