Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Raport: Wzrost antysemityzmu w 2009 roku

0
Podziel się

Liczba antysemickich aktów na świecie w 2009 roku była najwyższa od 10
lat - stwierdza raport zaprezentowany w niedzielę przez izraelskie ministerstwo informacji.

bDneCgZN

Liczba antysemickich aktów na świecie w 2009 roku była najwyższa od 10 lat - stwierdza raport zaprezentowany w niedzielę przez izraelskie ministerstwo informacji.

Raport, przygotowany przez centrum badań nad antysemityzmem Uniwersytetu w Tel Awiwie, podkreśla, że w ubiegłym roku doszło do rekordowej liczby czynów antysemickich na całym świecie, zwłaszcza we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Za antysemickie raport uważa działania skierowane przeciw Żydom, nawoływanie do "zdelegalizowania państwa Izrael", a także krytykę polityki tego państwa.

bDneCgZP

Według autorów raportu jedną z przyczyn wzrostu liczby antysemickich aktów była operacja wojskowa Izraela z przełomu lat 2008-2009 w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.

Autorzy raportu wzywają społeczność międzynarodową do mobilizacji i "walki z tendencją do legitymizowania antysemityzmu pod pretekstem krytyki polityki izraelskiej".

Minister ds. informacji i diaspory Juli Edelstein poinformował, że między styczniem a czerwcem 2009 roku doszło we Francji do 631 aktów antysemityzmu, w tym 113 z użyciem przemocy.

Według ministerstwa tym samym okresie w Wielkiej Brytanii doszło do 609 takich aktów w porównaniu z 276 w 2008 roku.

bDneCgZV

Raport opublikowano na kilka dni przed Dniem Pamięci o Holokauście - rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku. (PAP)

klm/ ap/

5534942

bDneChaq
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)