Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Samozwańczy rabin skazany za znęcanie się nad dziećmi

0
Podziel się

Sąd w Izraelu skazał w poniedziałek na 24 lata więzienia i
odszkodowanie w wysokości 192 tys. dolarów samozwańczego rabina Eliora Chena, który molestował i
znęcał się nad ośmiorgiem dzieci, w tym trzyletnim. Dziecko to po pobiciu zapadło w stan śpiączki.

bEgMRJLV

Sąd w Izraelu skazał w poniedziałek na 24 lata więzienia i odszkodowanie w wysokości 192 tys. dolarów samozwańczego rabina Eliora Chena, który molestował i znęcał się nad ośmiorgiem dzieci, w tym trzyletnim. Dziecko to po pobiciu zapadło w stan śpiączki.

W uzasadnieniu wyroku sąd poinformował, że Chen wierzył, że dzieci "wypełniało zło" i że "jedynie oczyszczenie mogło je z nich wyplenić - a to oznaczało, że były bite, wiązane i zmuszane do jedzenia ekskrementów".

Chen był duchowym przywódcą czteroosobowej grupy, która wypełniała jego rozkazy i torturowała dzieci. Osoby te otrzymały od 17 po 20 lat więzienia. Matka ośmiorga dzieci, z którą Chen żył, została skazana w maju 2010 roku na pięć lat pozbawienia wolności. Sąd uznał ją za winną szarpania, przypalania i wiązania dzieci.

bEgMRJLX

Chen w 2008 roku uciekł z Izraela do Brazylii, kiedy jego nazwisko wypłynęło jako podejrzanego w związku z przyjęciem do szpitala pobitego dziecka w śpiączce. Dziecko ma obecnie sześć lat i wciąż pozostaje w śpiączce.

W 2009 roku Chena ekstradowano do Izraela. (PAP)

klm/ ap/

844315 int.

bEgMRJMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)