Notowania

izrael
10.09.2012 06:10

Izrael tą bronią może zaatakować Iran

W razie konfliktu militarnego Izrael mógłby zniszczyć irańską sieć elektryczną, używając specjalnie zaprojektowanej bomby elektromagnetycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

W razie konfliktu militarnego Izrael mógłby zniszczyć irańską sieć elektryczną, używając specjalnie zaprojektowanej bomby elektromagnetycznej - napisał w _ Sunday Times _. Materiał brytyjskiej gazety natychmiast obszernie omówiły media izraelskie.

Taka bomba, zdetonowana na dużej wysokości, wygenerowałaby potężny impuls elektromagnetyczny, który zakłóciłby funkcjonowanie wszystkich urządzeń na ziemi - wskazali cytowani przez gazetę eksperci.

_ Sunday Times _ pisze, że sięgnięcie po taki środek przez Izrael zaczęto rozważać w kontekście ewentualnego ataku na irańskie obiekty nuklearne. Według brytyjskiej gazety taki atak _ cofnąłby Iran do epoki kamiennej _.

Promieniowanie gamma _ usmażyłoby _ wszelkie urządzenia elektryczne i elektroniczne. Zniszczone zostałyby systemy łączności. Ostatecznie doprowadziłoby to do załamania gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier przerywa posiedzenie. Przez przeciek Benjamin Netanjahu niespodziewanie przerwał i zawiesił posiedzenie swego gabinetu bezpieczeństwa.
Co spowoduje izraelski atak na Iran? Sankcje finansowe nakładane na Iran od 2010 roku spowolniły gospodarkę tego kraju, doprowadziły do wzrostu bezrobocia i deficytu dewiz.
Atak na Iran kosztowałby ich 42 mld dolarów Atak na Iran może kosztować Izrael 42 miliardy dolarów.
Tagi: izrael, iran, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz