Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael zakończył bojkot Rady Praw Człowieka ONZ

0
Podziel się

Izrael zakończył we wtorek trwający półtora roku bojkot Rady Praw Człowieka
ONZ z siedzibą w Genewie, gdy jego delegacja rządowa wzięła udział w posiedzeniu tego gremium,
odpowiadając na krytyczne pytania ze strony różnych państw.

bErtDTAR

Izrael zakończył we wtorek trwający półtora roku bojkot Rady Praw Człowieka ONZ z siedzibą w Genewie, gdy jego delegacja rządowa wzięła udział w posiedzeniu tego gremium, odpowiadając na krytyczne pytania ze strony różnych państw.

Pytania dotyczyły przestrzegania praw człowieka w samym Izraelu oraz postępowania jego sił bezpieczeństwa. Zgodnie z harmonogramem działania Rady przesłuchanie to miało się pierwotnie odbyć w styczniu, ale z powodu nieobecności przedstawicieli Izraela przeniesiono je na październik.

Ambasador Izraela w ONZ Ewiatar Manor ponowił we wtorek zarzut, że na forum ONZ jego kraj jest często poddawany nieuczciwej i nieproporcjonalnej krytyce. Izrael jest ustawicznie atakowany, podczas gdy Rada często przechodzi do porządku dziennego nad naruszeniami praw człowieka w innych krajach - zaznaczył.

bErtDTAT

Według ambasadora współpracę z Radą wznowiono "z poważnymi zastrzeżeniami". Izrael szanuje ONZ i prawa człowieka, ale "nieuczciwe jego traktowanie musi się zakończyć" - zaznaczył Manor. Dodał, że Izrael jest gotów do "historycznego kompromisu" i zawarcia z Palestyńczykami porozumienia, które trwale ureguluje obecny konflikt - czego przejawem jest zwolnienie we wtorek drugiej grupy palestyńskich więźniów.

Izrael podjął bojkot Rady w marcu ubiegłego roku, gdy zaczęła ona badać następstwa zakładania żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie.(PAP)

dmi/ kar/

14923806 arch.

bErtDTBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)