Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael zamyka lotnisko Ejlat

0
Podziel się:

Lerner powiedział, że decyzja o zamknięciu portu lotniczego została podjęta po ocenie ryzyka, ale nie podał żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Izrael zamyka lotnisko Ejlat
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)
bEsAehhN

Armia Izraela nakazała zamknąć na kilka godzin lotnisko w popularnym kurorcie turystycznym Ejlat na południu kraju, podając jako powód bliżej nieokreślone względy bezpieczeństwa - poinformował rzecznik sił zbrojnych Peter Lerner.

Lerner powiedział, że decyzja o zamknięciu portu lotniczego została podjęta po ocenie ryzyka, ale nie podał żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Na kilka godzin wstrzymano wszystkie loty z lotniska Ejlat oraz połączenia przychodzące.

W lipcu izraelska armia objęła Ejlat tarczą antyrakietową Żelazna Kopuła, miasto jest bowiem położone w pobliżu granicy z egipskim Synajem, który Reuters określa jako _ ziemię bezprawia _. Odkąd 3 lipca armia odsunęła od władzy egipskiego prezydenta Mohammeda Mursiego, grupy islamistów przypuszczają tam ataki na wojsko i policję.

bEsAehhP

W wczoraj egipskie siły zbrojne poinformowały, że od obalenia Mursiego zabiły na Synaju _ 60 terrorystów _.

Jak wyjaśnia AFP, półwysep Synaj jest zamieszkany w większości przez Beduinów, którzy od dawna _ mieli trudne relacje _ z rządem w Kairze, oraz przez grupy radykalnych islamskich bojowników. Ci ostatni uczynili z Synaju bazę wypadową, skąd przypuszczają ataki na Izrael.

Położony nad Morzem Czerwonym Ejlat jest kurortem popularnym zarówno wśród izraelskich, jak i zagranicznych turystów. Bywa często celem ataków z Synaju. Miasto jest ostrzeliwane rakietami; ostatni taki przypadek miał miejsce 4 lipca, gdy pocisk spadł w północnej części miasta, nie powodując jednak poważnych strat ani ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zaatakowany. Rakiety spadły na kurort Dwa pociski uderzyły w izraelskim kurorcie Ejlat nad Morzem Czerwonym. Nie ma ofiar ani zniszczeń - poinformowały władze miejskie.
Żydzi gwizdali pod Ścianą Płaczu Modlące się na głos kobiety i ich zwolenników otoczył tłum ultraortodoksyjnych mężczyzn. Przynieśli ze sobą gwizdki, którymi zagłuszali modlące się kobiety. Dopiero pod koniec modlitwy policja odsunęła tłum.
Pożar na lotnisku. Trwa akcja gaśnicza Pożar uszkodził halę przylotów międzynarodowych oraz jeden z terminali w hali odlotów. Ewakuowani pasażerowie, z bagażami w rękach, przyglądają się akcji gaśniczej z chodnika przed lotniskiem.
bEsAehiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)