Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izraelski kurort ostrzelany rakietami

0
Podziel się

Prawdopodobnie atakowano z Egiptu - poinformował szef miejscowej policji.

Izraelski kurort ostrzelany rakietami
(PAP/EPA)
bEiBaMzp

Pięć pocisków rakietowych wystrzelonych o świcie spadło na izraelski kurort Ejlat nad Morzem Czerwonym. Prawdopodobnie atakowano z Egiptu - poinformował szef miejscowej policji. Jeden pocisk uderzył w Akabę w Jordanii.

W Ejlacie nikt nie został ranny - podało wojskowe radio izraelskie. Rzecznik policji potwierdził, że doszło do eksplozji _ wokół i w mieście Ejlat _, ale nie spowodowały one szkód i nikt nie został ranny.

Jordańskie MSW poinformowało natomiast, że jedna rakieta typu Grad spadła na głównej ulicy w Akabie nad Morzem Czerwonym raniąc cztery osoby, w tym jedną ciężko._ - Trochę za wcześnie, by o tym przesądzać, ale są powody, by przypuszczać, że strzelano z południa _ - powiedział komendant okręgowy policji Mosze Cohen w radiu izraelskim, odnosząc się do półwyspu Synaj w Egipcie.

bEiBaMzr

Według źródeł izraelskich co najmniej jedna rakieta wpadła do morza. W kwietniu w wodach koło Ejlatu znaleziono pozostałości rakiet. Ataki w okolicach tego miasta są rzadkością.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t77889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;oczekuje;dalszych;negocjacji;z;palestynczykami,82,0,650578.html) Izrael oczekuje dalszych negocjacji z Palestyńczykami Palestyńczycy chcą gwarancji, że nie będą to rozmowy pozorowane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t93775.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;blokuje;statki;do;strefy;gazy,54,0,647734.html) Izrael blokuje statki do Strefy Gazy Wezwał władze w Bejrucie, aby zapobiegły wypłynięciu statków z Libanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t85293.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zelazna;kopula;obroni;izrael;przed;rakietami,226,0,645602.html) Żelazna Kopuła obroni Izrael przed rakietami Tarcza antyrakietowa przeszła już końcowe próby - informuje Ehud Barak.
bEiBaMzS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)