Notowania

wiadomości
27.02.2008 10:00

J-23 w rękach policji

Śląskiego gangstera zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Materiały operacyjne policji)

Śląskiego gangstera o pseudonimie J-23, poszukiwanego trzema listami gończymi członka i łącznika śląskich oraz warszawskich grup przestępczych, zatrzymali w Wyszkowie (Mazowieckie) policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Jak poinformował rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska, 37-letni mężczyzna był poszukiwany przez bytomską prokuraturę oraz sądy w Częstochowie i Tarnowskich Górach za rozboje, hurtowy handel narkotykami i środkami psychotropowymi, a także działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Od kilku miesięcy policyjna pętla zaciskała się wokół poszukiwanego. Mężczyzna, który od dłuższego czasu znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych śląskich gangsterów, opuścił Śląsk i ukrywał się w wynajętym lokalu w Wyszkowie. Wpadł tam w trakcie akcji zorganizowanej przez policjantów CBŚ. Teraz stanie przed sądem _ - wskazał Gąska.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 37-latek m.in. kierował grupą przestępczą zajmującą się organizowaniem sieci nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki. Wiadomo, że tylko w latach 2001-2003 wprowadził na Śląsku do obrotu ok. 500 tys. działek amfetaminy, ponad 50 tys. tabletek ekstazy, a także ponad 50 kg marihuany i podobną ilość haszyszu.

Poszukiwania mężczyzny prowadzone były na dużą skalę, śledczy pozyskiwali informacje o nim m.in. po publikacjach listów gończych w Magazynie Kryminalnym 997.

Według policji, gangster w ostatnich miesiącach prawdopodobnie czuł się osaczony - wielokrotnie zmieniał miejsca pobytu; mieszkanie w Wyszkowie wynajął tuż przed zatrzymaniem.

Na wniosek policji i prokuratora sąd aresztował już zatrzymanego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz