Notowania

prezydent
08.10.2009 13:42

J.Kaczyński: nie sądzę, by w Watykanie prezydent podpisywał Traktat

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w czwartek o to, czy prezydent podpisze w niedzielę Traktat z Lizbony odparł, że wieczorem w niedzielę Lech Kaczyński będzie przebywał w Watykanie. "Nie sądzę, żeby w Watykanie podpisywał Traktat Lizboński" - podkreślił.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w czwartek o to, czy prezydent podpisze w niedzielę Traktat z Lizbony odparł, że wieczorem w niedzielę Lech Kaczyński będzie przebywał w Watykanie. "Nie sądzę, żeby w Watykanie podpisywał Traktat Lizboński" - podkreślił. *

Jak dodał, w tej sprawie "krążą różne plotki". "Proszę, żeby państwo nie wierzyli plotkom" - mówił J. Kaczyński.

W czwartek rano szef BBN Aleksander Szczygło poinformował, że w niedzielę wczesnym wieczorem Lech Kaczyński podpisze Traktat z Lizbony. Przypomniał, że tego dnia prezydent będzie również w Watykanie na uroczystości kanonizacji błogosławionego abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

PAP dowiedziała się w Kancelarii Prezydenta, że decyzja o tym, kiedy prezydent podpisze traktat zapadnie najprawdopodobniej w czwartek.

W ubiegły piątek w referendum 67,1 proc. Irlandczyków opowiedziało się za Traktatem z Lizbony. W ubiegłorocznym referendum przeciwko Traktatowi było ponad 53 proc., a za - prawie 47 proc. Irlandczyków. Po poparciu Traktatu Lizbońskiego przez Irlandię do wejścia w życie dokumentu brakuje już tylko podpisów prezydentów Czech i Polski pod aktami ratyfikacyjnymi. (PAP)

eaw/ tgo/ par/ mow/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz