Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J.Kaczyński o zmianach w prokuraturze

0
Podziel się:

Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany w piątek, czy PiS - po wyroku sądu ws.
zabójstwa b. komendanta głównego policji gen. Marka Papały (sąd uniewinnił dwóch oskarżonych o
nakłanianie do zabójstwa Papały) - jest za zmianami w prokuraturze, powiedział:

*Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany w piątek, czy PiS - po wyroku sądu ws. zabójstwa b. komendanta głównego policji gen. Marka Papały (sąd uniewinnił dwóch oskarżonych o nakłanianie do zabójstwa Papały) - jest za zmianami w prokuraturze, powiedział: *

"Nasze stanowisko, jeśli chodzi o prokuraturę było wielokrotnie przedstawiane. Za działalność prokuratury odpowiadać musi w sensie politycznym rząd, to wynika z konstytucji, a także z pewnej logiki systemu demokratycznego.

Mechanizm, który coraz bardziej ogranicza oddziaływanie mechanizmów demokratycznych, czyli wyborów - a wyłączenie prokuratury (z ministerstwa sprawiedliwości)
to jest przecież takie ograniczenie, jest sprzeczny z wszystkim, o co zabiegaliśmy wtedy, kiedy np. byliśmy jeszcze w nielegalnej opozycji. Walka Solidarności, walka, która toczyła się w Polsce przez cały czas od odzyskania niepodległości i demokracji, jest w ten sposób kwestionowana. To prowadzi do tego, że mechanizm wyborczy daje tylko stosunkowo niewielką część władzy, a reszta jest w rękach różnego rodzaju korporacji. Tak być po prostu nie może.

Żeby było jasne, my w żadnym wypadku nie popieramy tego, żeby obecna władza, którą uważamy za całkowicie zdegenerowaną, przejmowała kontrolę nad prokuraturą, bo to może przynieść fatalne rezultaty. Właśnie wracam z Gruzji, tam widać, co to oznacza, nie sądzę, aby była jakaś szczególna moralna różnica między tymi, którzy rządzą Polską, a tymi, którzy dzisiaj rządzą Gruzją.

Mnie te kolejne uniewinnienia ludzi z +Pruszkowa+, czy ze świata przestępczego, z czymś się kojarzą, ale nie będę się w tej sprawie wypowiadał. Bardzo to wszystko jest dziwne i mam nadzieję, że będziemy mieć władzę, która weźmie się porządnie za wyjaśnianie tych wszystkich spraw."(PAP)

mrr/ par/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)