Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jacek Krawczyk wiceszefem Komitetu Ekonomiczno-Społecznego UE

0
Podziel się:

Szef Rady Nadzorczej PLL LOT Jacek Krawczyk został w środę wybrany na
wiceprzewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na 2,5-roczną kadencję.
Przewodniczącym tej instytucji UE o charakterze doradczym został Szwed Staffan Nilsson.

Szef Rady Nadzorczej PLL LOT Jacek Krawczyk został w środę wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego na 2,5-roczną kadencję. Przewodniczącym tej instytucji UE o charakterze doradczym został Szwed Staffan Nilsson.

Krawczyk ma odpowiadać za kwestie budżetowe. Ponadto w nowym kierownictwie EKES znalazła się Anna Maria Darmanin z Malty jako wiceprzewodnicząca odpowiedzialna za komunikację.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny jest organem doradczym, który prezentuje instytucjom UE stanowisko organizacji społecznych i zawodowych z 27 krajów UE.

Krawczyk jest członkiem EKES od 2004 roku, czyli od wstąpienia Polski do UE. Od 2006 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Grupy Pracodawców w tej instytucji. Obecnie jest także wiceprzewodniczącym PKPP Lewiatan, przewodniczącym rady nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., zasiada także w radzie nadzorczej Petrolot Sp. z o.o. oraz pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Mikrotech S.A. Jako były zawodowy pilot jest ekspertem w dziedzinie lotnictwa.

Członkowie EKES są mianowani przez kraje członkowskie. Swą doradczą działalność w Brukseli prowadzą nieodpłatnie.(PAP)

kot/ kar/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)