Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jacek Kurski: Komorowski jak Kwaśniewski, ale bez wdzięku i inteligencji

0
Podziel się:

W poniedziałek 6 sierpnia mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

Jacek Kurski: Komorowski jak Kwaśniewski, ale bez wdzięku i inteligencji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEDBXOmt

Jacek Kurski (Solidarna Polska) ocenia, że w ciągu dwóch pierwszych lat prezydentury Bronisław Komorowski próbuje naśladować Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli _ trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać _, a jedyne, co go od niego różni, to brak wdzięku i inteligencji.

W poniedziałek 6 sierpnia mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

Europoseł SP Jacek Kurski w rozmowie podkreślił, że w trakcie dwóch lat prezydentury nie zaobserwował _ osobistego rysu Bronisława Komorowskiego ani w polityce wewnętrznej, ani zagranicznej _. _ Bronisław Komorowski próbuje najwyraźniej powtórzyć metodę polityczną Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać. Jedyne, co go różni, to to, że nie ma tego wdzięku i inteligencji, jaką miał mimo wszystko Aleksander Kwaśniewski _ - ocenił.

bEDBXOmv

_ - Donald Tusk miał rację, gdy mówił o żyrandolu. Prezydentura Bronisława Komorowskiego ma charakter wybitnie reprezentacyjno-żyrandolowy, administracyjno-notariuszowy. Prezydent nie zaznaczył żadnej wyraźnej linii państwowej _ - dodał.

Zdaniem europosła Komorowski _ trwa na stanowisku i administruje urzędem prezydenta _. _ Podpisuje praktycznie wszystko, co Platforma Obywatelska sobie życzy. Czasem zrobi jakąś minę, przybierze jakąś pozę, skrzywi się, że się niby z czymś nie zgadza, że coś musi przemyśleć. W finale i tak jest niezwykle spolegliwy wobec władzy wykonawczej _ - wyjaśnił.

Według Kurskiego od czasu, gdy Ewa Kopacz została marszałkiem Sejmu, mamy do czynienia _ z całkowitą kontrolą _ przez rząd zarówno Sejmu, jak i urzędu prezydenta. _ To smutne, ale mamy system 100-procentowo kanclerski wskutek słabych osobowości i całkowitej podległości Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz wobec Donalda Tuska _ - ocenił europoseł.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
"Nie ma wolności bez wielobarwności" - _ Niech w tym marszu staną obok siebie ludzie różnych poglądów. Niech połączy ich wspólna idea suwerenności, silniejsza niż jakiekolwiek podziały i różnice _- namawiał powstańców Komorowski.
Prezydent podpisał specustawę drogową Mając na uwadze wątpliwości natury konstytucyjnej, Bronisław Komorowski zdecydował o złożeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.
Prezydent daje premierowi prztyczki w nos Drugi rok prezydentury Bronisława Komorowskiego jest znacznie bardziej aktywny niż pierwszy - uważa politolog dr Bartłomiej Biskup.
bEDBXOmW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)