Notowania

polsce
09.07.2009 04:44

Jane's Addiction w Poznaniu na jedynym w Polsce koncercie

Kilka tysięcy fanów bawiło się w nocy ze środy na czwartek na jedynym w Polsce koncercie legendarnej grupy Jane's Addiction. Zespół zagrał na terenie Targów Poznańskich w ramach festiwalu Malta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilka tysięcy fanów bawiło się w nocy ze środy na czwartek na jedynym w Polsce koncercie legendarnej grupy Jane's Addiction. Zespół zagrał na terenie Targów Poznańskich w ramach festiwalu Malta.

Na koncert zjechali fani z całej Polski i kilku krajów Europy. Na widowni - oprócz polskiego - słychać było język angielski, niemiecki i czeski. Koncert reaktywowanej niedawno legendy amerykańskiej alternatywy był jedyną szansą spotkania zespołu na żywo w tej części Europy.

Perry Farrell - wokalista i założyciel zespołu - mimo swoich 50 lat na scenie wyglądał i zachowywał się jak 20-latek. "My pochodzimy z Los Angeles. Mamy tam piękne kobiety, piękne góry i ocean. Musicie kiedyś do nas przyjechać" - mówił Farrell do fanów, którzy śpiewali razem z nim największe przeboje grupy.

Największy aplauz widowni wzbudził - zagrany jako ostatni - chyba największy hit zespołu "Jane says". Przed ostatnią piosenką Farrell wzniósł toast "za piękne kobiety, mężczyzn macho i pomyślność". Po "Jane says" - mimo próśb publiczności - zespół nie wyszedł już na scenę.

"Warto było przyjechać. Szkoda tylko, że koncert był taki krótki (godzinę i 15 minut). Może to dlatego, że Perry (znany z rozrywkowego stylu życia) chciał już pojść na jakąś imprezę" - mówili fani w rozmowie z PAP.

Wcześniej wokalista przepraszał za swoją nieznajomość polskiego. "Mój polski jest słaby, więc pokażę wam co czuję za pomocą gestu" - powiedział, po czym wymownie przyłożył ręce do serca, a potem wzniósł je do nieba. "Kochamy was, kochamy Polskę" - powiedział po angielsku.

Jane's Addiction powstało w 1985 roku w Los Angeles. Mimo, że kapela nigdy nie odniosła komercyjnego sukcesu porównywalnego na przykład z popularnością Pearl Jam, czy - również pochodzących z Kalifornii - Red Hot Chilli Peppers, swoją twórczością wtyczyła szlaki dla współczesnego amerykańskiego i światowego rocka.

Na poznańskim koncercie grupa zagrała w oryginalnym składzie znanym ze swoich najlepszych płyt: Stephen Perkins (perkusja); Eric Avery (bas); Dave Navarro (gitara) i Perry Farrell (wokal). (PAP)

jsz/ mp/

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz