Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Janukowycz obiecuje: Ukraina będzie kwitnącym państwem

0
Podziel się

Prezydent Ukrainy podkreśla, że cały świat chwali umowę z Rosją.

Janukowycz obiecuje: Ukraina będzie kwitnącym państwem
(kmu.gov.ua)
bDzMtpOt

_ - Cały cywilizowany świat chwali Ukrainę za ustalenia w sprawie przedłużenia pobytu na jej terytorium rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i cen rosyjskiego gazu _ - napisał ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz w odezwie do narodu.

_ - W Waszyngtonie, Brukseli i we wszystkich europejskich stolicach ustalenia te uważane są za ogromny sukces Ukrainy. Niezadowolona jest tylko nasza opozycja _ - czytamy w odezwie.

Zgodnie z porozumieniem, zawartym przed tygodniem przez Janukowycza i prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, rosyjska Flota Czarnomorska nie opuści Ukrainy w 2017 roku, lecz będzie mogła pozostać tam nawet 30 lat dłużej. W zamian Kijów uzyskał 30-procentową zniżkę cen rosyjskiego gazu.

bDzMtpOv

Zdaniem opozycji, idąc na ustępstwa w sprawie rosyjskiej marynarki wojennej, Janukowycz przekształcił Ukrainę w rosyjską kolonię.

Przeciwnicy takiej polityki prezydenta próbowali przeszkodzić ratyfikacji umowy o flocie w Radzie Najwyższej (parlamencie), lecz mimo bójek z deputowanymi koalicji rządowej, mimo wielotysięcznej demonstracji przed siedzibą parlamentu, opozycji nie udało się jej zablokować.

Janukowycz nie zgodził się z argumentami opozycji, a w swojej odezwie podkreślił, że umowa o rosyjskiej marynarce wojennej pozwoliła unormować stosunki z Rosją, a ustalenia w sprawie gazu wzmocniły bezpieczeństwo energetyczne Europy.

_ - Opozycji potrzebna jest wojna. Ostatnie wydarzenia w Radzie Najwyższej pokazały, że polityczni awanturnicy gotowi są zarzucać świecami dymnymi nie tylko parlament, ale całą Ukrainę _ - napisał prezydent, przypominając o zadymionej, prawdopodobnie przez deputowanych opozycyjnych, sali posiedzeń parlamentarnych we wtorek.

bDzMtpOB

Janukowycz zapewnił jednocześnie Ukraińców, że niebawem przekonają się, iż jego polityka jest prawidłowa. _ - Obiecuję wam: Ukraina będzie silnym i kwitnącym państwem _ - głosi odezwa ukraińskiego prezydenta.

bDzMtpOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)