Notowania

partia palikota
17.10.2010 16:15

Janusz Palikot we wtorek zarejestruje swoją partię

Będzie domagał się między innymi usunięcia religii ze szkół i prawo do aborcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Janusz Palikot zapowiedział, że we wtorek złoży wniosek o rejestrację partii o nazwie _ Ruch Poparcia _. *

Polityk podkreślił, że statut partii, który znajdzie się we wtorkowym wniosku nie będzie odpowiadał jego docelowym oczekiwaniom. - _ Nie chcę niczego zmieniać, żeby nie paść ofiarą tego, co było przy rejestracji stowarzyszenia _ - tłumaczy Palikot.

Dodał, że statut będzie zmieniony na konwencji nowej partii w lutym bądź marcu. - _ Teraz rejestruję partię wyłącznie ze względów technicznych, nauczony doświadczeniem, że w Polsce nie da się niczego zarejestrować w miesiąc. Muszę to zrobić na wypadek, gdyby okazało się, że wybory parlamentarne będą w marcu _ - tłumaczył.

Palikot wyjaśnił, że nadal będzie funkcjonowało powołane przez niego stowarzyszenie. - _ Będą to dwie niezależne, choć powiązane ze sobą organizacje _ - mówił. Jak wyjaśnił, zadaniem stowarzyszenia będzie pozyskiwanie środków na prowadzenie akcji społecznych.

Janusz Palikot zrezygnował na początku października z członkostwa w PO i klubie parlamentarnym partii. 2 października miał miejsce pierwszy kongres Ruchu Poparcia Palikota, w którym uczestniczyło około cztery tysiące osób.

Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez Palikota znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych.

Między 15 października a 15 listopada Palikot zamierza odwiedzić wszystkie województwa, aby spotkać się z działaczami zakładanego przez siebie ruchu.

Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz