Notowania

wiadomości
01.01.2012 08:31

Japonia: Silne trzęsienie ziemi, nie ogłoszono alarmu ws. tsunami

Silne trzęsienie ziemi dało się w niedzielę odczuć we wschodniej i północno-wschodniej Japonii; na razie brak doniesień, by spowodowało ono ofiary w ludziach lub straty materialne. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Silne trzęsienie ziemi dało się w niedzielę odczuć we wschodniej i północno-wschodniej Japonii; na razie brak doniesień, by spowodowało ono ofiary w ludziach lub straty materialne. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami. *

Jak podała państwowa Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGC), wstrząs o sile 6,8 w skali Richtera nastąpił o godzinie 6.27 czasu polskiego na głębokości około 350 kilometrów pod dnem Pacyfiku. Ośrodek trzęsienia znajdował się około 250 kilometrów na północny wschód od japońskiej wyspy Hachijo-jima i około 500 kilometrów na południe od Tokio.

Według japońskiej agencji prasowej Kyodo, w następstwie trzęsienia wstrzymano ruch niektórych szybkich pociągów w północnej Japonii, ale wkrótce zaczęły one normalnie kursować.

11 marca ubiegłego roku północno-wschodnie wybrzeże japońskiej wyspy Honsiu nawiedziło silne trzęsienie ziemi i tsunami, powodując śmierć lub zaginięcie bez wieści blisko 23 tys. ludzi oraz poważne zniszczenia w elektrowni atomowej Fukushima. Była to największa katastrofa nuklearna od czasu wybuchu rektora w Czarnobylu w 1986 roku.

Według spółki energetycznej Tepco, która jest operatorem Fukushimy, nie ma żadnych doniesień, by elektrownia w jakikolwiek sposób ucierpiała w rezultacie niedzielnego wstrząsu. (PAP)

dmi/ abr/

10499618 int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz