Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia: Tajfun Wipha zaatakował Tokio

0
Podziel się:

Cztery ofiary śmiertelne, zamknięte szkoły, setki odwołanych lotów,
chaos komunikacyjny - to bilans ataku tajfunu Wipha, który nawiedził w środę aglomerację Tokio
zamieszkaną przez ok. 30 mln ludzi.

bEEeEXAR

Cztery ofiary śmiertelne, zamknięte szkoły, setki odwołanych lotów, chaos komunikacyjny - to bilans ataku tajfunu Wipha, który nawiedził w środę aglomerację Tokio zamieszkaną przez ok. 30 mln ludzi.

Tajfun, któremu towarzyszą ulewne opady deszczu, spowodował wstrzymanie kursowania części pociągów podmiejskich w godzinach porannego szczytu dojazdów do pracy. Pozostałe pociągi kursowały rzadziej co spowodowało, że panował w nich tłok jeszcze większy niż zwykle.

Władze wydały zalecenie ewakuacji tysiącom osób. Jednak poza zalanymi ulicami, powalonymi drzewami i uszkodzonymi liniami energetycznymi, nie zanotowano większych szkód.

bEEeEXAT

Na wyspie Izu Oshima, na południe od Tokio, zanotowano w ciągu ub. 24 godzin 800 mm opadów, czyli więcej niż wynosi norma dla całego miesiąca.

Tajfun posuwa się obecnie w kierunku północno wschodnim. Ma przejść w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima, która położona jest w odległości 220 km na północ od Tokio.

Operator elektrowni Tokyo Electric Power Corp. (TEPCO), który walczy z przeciekami skażonej radioaktywnie wody z systemu chłodzenia reaktorów, zapowiedział wstrzymanie wszelkich prac do czasu poprawy pogody. (PAP)

jm/

bEEeEXAZ

14814532

bEEeEXBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)