Notowania

Japonia wstrzymuje pożyczkę. Bo ma kłopoty

400 milionów dolarów miało być wydanych na budowę mostu w Bangladeszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Japonia wstrzymała planowane udzielenie Bangladeszowi 400 milionów dolarów pożyczki na budowę mostu na rzece Padma - poinformował przedstawiciel resortu finansów w Dhace. Rząd w Tokio wyjaśnił, że musi się skoncentrować na odbudowie kraju po trzęsieniu ziemi.

Porozumienie w sprawie pożyczki miało być podpisane w tym miesiącu. Rząd japoński wchodził w skład międzynarodowego konsorcjum pod przewodnictwem Banku Światowego, które w zeszłym roku zgodziło się pożyczyć Bangladeszowi do 2,9 mld USD na budowę sześciokilometrowego mostu, mającego połączyć słabo rozwiniętą południowo-zachodnią część kraju z Dhaką i portem Ćittagong.

Dhaka zapewnia, że bez względu na zawieszenie pożyczki przez Japończyków, most będzie budowany zgodnie z planem; Bank Światowy, Azjatycki Bank Rozwoju i Islamski Bank Rozwoju udostępnią obiecane fundusze zgodnie z planem. Budowa ma się rozpocząć w tym roku i zakończyć w 2015.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;wciaz;straszy;skazona;woda,196,0,801732.html) Fukushima wciąż straszy. Skażona woda Poziom radioaktywnego jodu 131 w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni Fukushima aż o 1150 razy przekracza normę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t135899.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ewakuacja;z;japonii;najpierw;sieroty;i;wdowy,133,0,801157.html) Ewakuacja z Japonii. Najpierw sieroty i wdowy Organizacja OIM pomogła opuścić kraj już ponad stu dotkniętym kataklizmem obcokrajowcom.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz