Notowania

jaruzelski
30.12.2010 13:31

Jaruzelski wyszedł ze szpitala. Będzie leczył się w domu

Od pięciu dni generał leczył się w placówce MSWiA w Olsztynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

*Generał opuścił olsztyński szpital MSWiA, gdzie od pięciu dni był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca. Lekarze uznali, że stan pacjenta pozwala na rehabilitację w warunkach domowych.*

Ordynator oddziału wewnętrznego i kardiologii olsztyńskiego szpitala dr Tadeusz Żechowicz mówi, że zostało wdrożone typowe leczenie. _ - Stan pacjenta poprawiał się z dnia na dzień, w momencie kiedy osiągniemy stabilizację, dobry stan chorego, wypiszemy go do domu, do dalszego leczenia ambulatoryjnego _ - poinformował Żechowicz. Zaznaczył, że przewidywany okres rekonwalescencji po zapaleniu płuc, które przebiegało dość ciężko, ma wynosić około dwóch, trzech tygodni.

Szpital był w ciągłym kontakcie z osobistym lekarzem generała Tadeuszem Kaczorowskim. Według lekarzy, 87-letni generał po przyjęciu na oddział przeszedł badania kliniczne, radiologiczne i tomograficzne. Jak przyznał dr Żechowicz, początkowy stan pacjenta był ciężki. Ze względu na wiek generała i charakter schorzenia istniało niebezpieczeństwo zagrożenia życia.

Według portalu wp.pl, Jaruzelski spędzi teraz kilka dni w ośrodku rehabilitacyjnym w Omulewie. Po powrocie do Warszawy będzie kontynuował leczenie w szpitalu MSWiA przy ul. Szaserów.
Generał Jaruzelski został przywieziony do olsztyńskiej polikliniki przez funkcjonariuszy BOR z okolic Nidzicy, gdzie wypoczywał nad jeziorem Omulew. Jak przypomniał rzecznik polikliniki Jarosław Parfianowicz, zgodnie ze statutem szpitali resortowych, mają one obowiązek zapewnić pomoc medyczną osobom z tzw. listy VIP-ów.

Generał Jaruzelski leżał w jednoosobowej sali. Jego bezpieczeństwa pilnowali funkcjonariusze BOR. Generała odwiedzała córka, w środę do sali, w której leży wszedł także kapelan polikliniki. Przed drzwiami oddziału od środy czekali dziennikarze; Jaruzelski wychodząc ze szpitala nie chciał z nimi rozmawiać.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaruzelski;w;szpitalu;ale;juz;mu;lepiej,92,0,745308.html) Jaruzelski w szpitalu, ale już mu lepiej Trafił tam z objawami zapalenia płuc i zaostrzeniem niewydolności serca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t122734.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polityczna;burza;po;zaproszeniu;jaruzelskiego;na;rbn,192,0,722368.html) Polityczna burza po zaproszeniu Jaruzelskiego na RBN Według Bronisława Komorowskiego obecność byłego prezydenta wynikała z poszanowania historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t99254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;prezydent;moze;duzo;ale;nie;zmienic;historie,126,0,722302.html) Komorowski: Prezydent może dużo, ale nie zmienić historię Wyjaśnił, że zaprosił na posiedzenie RBN wszystkich byłych prezydentów, a nie tylko niektórych.
Tagi: jaruzelski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz