Notowania

wiadomości
13.08.2012 20:35

Jasło: Pożar w fabryce mebli został opanowany

# dochodzi inf. o opanowaniu pożaru #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o opanowaniu pożaru #

13.08. Jasło (PAP) - Prawie 200 strażaków z 40 jednostek straży pożarnej gasi pożar w hali produkcyjnej fabryki mebli Nowy Styl w Jaśle (Podkarpackie). Pożar został już opanowany - poinformował w poniedziałek wieczorem PAP zastępca straży pożarnej w Jaśle Bogdan Ziemba.

"Aktualnie trwa dogaszanie zewnętrznych elementów budynku. Spłonęło m.in. kilka wanien służących do galwanizacji elementów metalowych mebli" - powiedział Ziemba.

Dodał, że nie ma informacji o poszkodowanych. Na razie nieznane są też przyczyny wybuchu pożaru.

Od kilku godzin w Jaśle działa miejski sztab antykryzysowy. Został powołany zaraz po pojawieniu się ognia. "Do mieszkańców osiedla, gdzie wybuchł pożar, wysłaliśmy sms-y z prośbą aby pozamykali okna. Byliśmy też przygotowani na ewakuację mieszkańców. Na szczęście, nie było takiej potrzeby. Do powiatowego centrum kryzysowego zgłosiliśmy również konieczność przebadania powietrza. Z wstępnych informacji wynika, że dym nie był szkodliwy dla ludzi" - powiedziała rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba.

Grupa Nowy Styl z Krosna jest jednym z największych na świecie producentów krzeseł i mebli. Zatrudnia ok. 6 tys. osób. Przychody firmy w ub. roku sięgnęły miliarda złotych. Grupa posiada spółki zależne w 14 krajach Europy. (PAP)

kyc/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz