Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: 16 żołnierzy zabitych w walkach z Al-Kaidą

0
Podziel się

Według anonimowego lekarza ze szpitala w pobliskiej wsi Dżar, w walkach śmierć poniosło także dwóch terrorystów.

Jemen: 16 żołnierzy zabitych w walkach z Al-Kaidą
(PAP/EPA)
bDKpCdSd

To ofiary porannych starć z bojownikami Al-Kaidy w pobliżu Zindżibaru, na południu kraju.* *Według anonimowego lekarza ze szpitala w pobliskiej wsi Dżar, w walkach śmierć poniosło także dwóch członków Al-Kaidy.

29 maja kilkuset członków tej organizacji terrorystycznej opanowało Zindżibar, leżący w prowincji Abjan.

Po prawie pięciu miesiącach antyprezydenckich protestów w Jemenie prowincja Abjan, która jest bastionem organizacji Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP), wymknęła się spod kontroli państwa.

bDKpCdSf

Władze Jemenu zaangażowały się ostatnio w walkę z AQAP, która powstała z połączenia jemeńskiego i saudyjskiego odłamu siatki Osamy bin Ladena. W Jemenie znajduje się baza operacyjna AQAP oraz obozy szkoleniowe tej siatki terrorystycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t115759.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludzie;al-kaidy;zabili;6;jemenskich;zolnierzy,119,0,854135.html) Ludzie Al-Kaidy zabili 6 jemeńskich żołnierzy Żołnierze starli się z bojownikami organizacji Zwolennicy Szarijatu, powiązanej z Al-Kaidą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t141152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;zginelo;30;bojownikow;al-kaidy,46,0,846638.html) Jemen: Zginęło 30 bojowników Al-Kaidy Wśród zabitych jest szef Al-Kaidy w mieście Marib (na wschód od Sany) - Hassan Aguili, intensywnie poszukiwany przez jemeńskie władze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t141152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;nieudany;szturm;na;bastion;al-kaidy,215,0,846039.html) Jemen: Nieudany szturm na bastion Al-Kaidy Uzbrojeni mężczyźni zabili siedmiu żołnierzy i ranili 12 innych osób podczas starć w położonym na południu kraju mieście Zindżibar.
bDKpCdSG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)