Notowania

wiadomości
28.03.2011 12:40

Jemen: 70 zabitych w eksplozji w fabryce amunicji

# nowa liczba zabitych i rannych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# nowa liczba zabitych i rannych #

28.03. Sana (PAP/AFP,Reuters) - Co najmniej 70 osób zginęło, a 90 zostało rannych w poniedziałek w eksplozji, do której doszło w fabryce amunicji w prowincji (muhafazie) Abjan na południu Jemenu - poinformowały lokalne władze. Wśród rannych są dzieci. Nie są znane przyczyny wybuchu.

Ofiary eksplozji to osoby cywilne, które weszły na teren fabryki, starając się zabrać stamtąd broń i amunicję, dzień po tym, jak zakłady opanowali bojownicy Al-Kaidy - pisze agencja AFP.

Oddział ubranych w kominiarki rebeliantów Al-Kaidy, liczący około 30 osób, zabrał z fabryki skrzynki z amunicją, załadował je na cztery ciężarówki i odjechał nie zatrzymywany przez nikogo. Bojownicy starli się w niedzielę z wojskiem w mieście Dżar w tej samej prowincji Abjan.

Najnowsze walki zwiększają obawy, że protesty przeciw prezydentowi Jemenu Alemu Abd Allahowi Salahowi i zagrożenie ze strony islamistów doprowadzą do upadku państwa - pisze Reuters.

Muhafaza Abjan jest bastionem Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim. Kraje zachodnie i sąsiednia Arabia Saudyjska obawiają się, że gdyby protestującym w Jemenie udało się obalić prezydenta, powstałą próżnię polityczną może wypełnić właśnie Al-Kaida. (PAP)

fit/ cyk/ ap/

8656031 8656085 8656601 8656834 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz