Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Dziewięciu zabitych w walkach wojska z Al-Kaidą

0
Podziel się

W poniedziałkowych walkach między wojskiem jemeńskim a bojownikami
Al-Kaidy zginęło trzech żołnierzy i sześciu bojowników - poinformował minister obrony Jemenu
generał Muhammad Nasir Ahmad Ali. Do starć doszło na wschodzie kraju w regionie Hadramaut .

bDKnxWjp

W poniedziałkowych walkach między wojskiem jemeńskim a bojownikami Al-Kaidy zginęło trzech żołnierzy i sześciu bojowników - poinformował minister obrony Jemenu generał Muhammad Nasir Ahmad Ali. Do starć doszło na wschodzie kraju w regionie Hadramaut .

Z informacji jemeńskiego resortu obrony wynika, że bojownicy zaatakowali posterunek wojskowy w pobliżu miasta Sajun - drugiego co do wielkości w regionie. W wyniku starć zginęło trzech żołnierzy i sześciu napastników.

W 2012 roku armia jemeńska przy wsparciu USA przeprowadziła ofensywę, której celem było zlikwidowanie oddziałów terrorystycznych, operujących głównie z baz na południu kraju. Od tamtego czasu rebelianci przegrupowali swoje siły i wznowili ataki na przedstawicieli władz i oddziały rządowe.

bDKnxWjr

W Jemenie trwa wojna z jednym z najbardziej aktywnych odłamów Al-Kaidy. Nosi on nazwę Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP) z centralą w Jemenie. Ugrupowanie to podjęło szereg nieudanych prób ataków na cele amerykańskie, w tym na samoloty pasażerskie.

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i przyczółkiem AQAP - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. USA atakują terrorystów AQAP ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Jemen stanowi ważny punkt transportu ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej, która jest największym producentem tego surowca na świecie. (PAP)

lm/ ap/

bDKnxWjx

15189704 arch.

bDKnxWjS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)