Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 14:50

Jemen: Trzech zabitych w starciach w Adenie

Trzech demonstrantów antyrządowych zostało zabitych w piątek podczas wymiany ognia w mieście Aden na południu Jemenu - poinformowała telewizja Al-Dżazira.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzech demonstrantów antyrządowych zostało zabitych w piątek podczas wymiany ognia w mieście Aden na południu Jemenu - poinformowała telewizja Al-Dżazira.

Według Al-Dżaziry kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

Naoczni świadkowie poinformowali agencję Reutera, że ostre starcia wybuchły między demonstrantami i siłami bezpieczeństwa w dzielnicy Chor Maksar. Według nich, policja strzelała w powietrze.

Demonstracje - z udziałem zarówno przeciwników, jak i zwolenników prezydenta Alego Abd Allaha Salaha, rządzącego Jemenem od 32 lat - odbywają się także w mieście Taizz na południowym zachodzie kraju. Świadkowie mówią, że na ulice wyszło co najmniej 10 tysięcy lojalistów Salaha. Z kolei tysiące przeciwników prezydenta zebrały się na placu Hurrija (Wolności), który stał się ośrodkiem protestów, na wzór kairskiego placu Tahrir.

Saleh, skonfrontowany z falą protestów, obiecał, że odejdzie, gdy w 2013 roku skończy się jego kadencja prezydencka i że nie będzie próbował przekazać władzy synowi. Koalicja partii opozycyjnych zgodziła się rozmawiać z prezydentem, ale wciąż dochodzi do spontanicznych protestów, organizowanych m.in. przez studentów, korzystających w tym celu z telefonów komórkowych i Facebooka. (PAP)

mw/ ro/

8370081 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz