Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: USA wyolbrzymiają zagrożenie ze strony Al-Kaidy w Jemenie

0
Podziel się

Władze jemeńskie oświadczyły w czwartek, że Amerykanie wyolbrzymiają
zagrożenie ze strony Al-Kaidy w Jemenie, i powtórzyły, że walka z członkami tej organizacji leży w
ich kompetencjach.

bEixJFQR

Władze jemeńskie oświadczyły w czwartek, że Amerykanie wyolbrzymiają zagrożenie ze strony Al-Kaidy w Jemenie, i powtórzyły, że walka z członkami tej organizacji leży w ich kompetencjach.

CIA po raz pierwszy uznała w tym tygodniu, że odłam Al-Kaidy działający w Jemenie stanowi większe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA niż Al-Kaida w Pakistanie. Informując o tym dziennik "Washington Post" podkreślił, że jemeński odłam tej organizacji terrorystycznej jest bardziej agresywny.

"Przecieki do prasy amerykańskiej i zachodnich mediów wyolbrzymiają zagrożenie ze strony Al-Kaidy dla bezpieczeństwa i stabilności Jemenu" - powiedział rzecznik władz jemeńskiej agencji Saba.

bEixJFQT

Według przedstawicieli władz amerykańskich cytowanych przez "Washington Post", administracja Baracka Obamy planuje rozszerzenie amerykańskiej działalności wywiadowczej w Jemenie, gdzie obecnie jest 10 razy mniej agentów CIA niż w Pakistanie. Ponadto Stany Zjednoczone mają zwiększyć liczbę bezzałogowych samolotów wojskowych w Jemenie.

Jemeński rzecznik zaznaczył, że "walka z terroryzmem należy do obowiązków jemeńskich służb bezpieczeństwa. Siły jemeńskie przy wsparciu przyjaciół i braci są w stanie wyeliminować elementy Al-Kaidy". (PAP)

mw/ ro/

6881200 arch.

bEixJFRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)