Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Uwolniono amerykańskie małżeństwo

0
Podziel się

Amerykańskie małżeństwo, porwane przez członków jemeńskiego plemienia w
pobliżu Sany, zostało uwolnione we wtorek, dzień po uprowadzeniu - podał przedstawiciel władz
Jemenu.

bEhniopx

Amerykańskie małżeństwo, porwane przez członków jemeńskiego plemienia w pobliżu Sany, zostało uwolnione we wtorek, dzień po uprowadzeniu - podał przedstawiciel władz Jemenu.

"Amerykanie zostali uwolnieni i przekazani komitetowi ds. mediacji" - powiedział agencji Reutera jemeński urzędnik.

Uzbrojeni członkowie jednego z jemeńskich plemion uprowadzili w poniedziałek dwójkę amerykańskich turystów w pobliżu stolicy Jemenu - Sany. W zamian za uwolnienie zakładników domagali się wypuszczenia krewnego uwięzionego w związku z procesem o ziemię.

bEhniopz

Nie jest jasne, co sprawiło, że porywacze uwolnili Amerykanów; jeden przedstawiciel władz utrzymuje, że wywarto na nich presję przez aresztowanie kilkudziesięciu członków ich plemienia. Inny powiedział Reuterowi, że władze obiecały porywaczom, że rozpatrzą ich żądanie.

W Jemenie często dochodzi do porwań zachodnich turystów przez członków lokalnych plemion, którzy chcą wymusić na rządzie spełnienie swoich żądań. Porwani są zwykle po jakimś czasie wypuszczani na wolność.

Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, boryka się z rebelią szyitów na północy kraju, ruchem secesyjnym na południu oraz wzmożoną działalnością Al-Kaidy. (PAP)

mmp/ ap/

bEhniopF

6304229 arch.

bEhnioqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)