Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen zawiesił wydawanie wiz cudzoziemcom na lotniskach

0
Podziel się

Jemen zawiesił wydawanie wiz wjazdowych cudzoziemcom na lotniskach,
żeby zapobiec przenikaniu do kraju terrorystów - poinformowała w czwartek oficjalna agencja Saba.
Od czwartku wizy będą wydawane "wyłącznie w jemeńskich ambasadach po weryfikacji ze strony służb
bezpieczeństwa" - podała Saba.

bEiPUISZ

Jemen zawiesił wydawanie wiz wjazdowych cudzoziemcom na lotniskach, żeby zapobiec przenikaniu do kraju terrorystów - poinformowała w czwartek oficjalna agencja Saba. Od czwartku wizy będą wydawane "wyłącznie w jemeńskich ambasadach po weryfikacji ze strony służb bezpieczeństwa" - podała Saba.

Obywatele większości krajów, przede wszystkim zachodnich i arabskich, mogli dotąd ubiegać się o jemeńskie wizy dopiero na lotnisku. Oprócz stołecznego lotniska w Sanie w Jemenie znajduje się sześć portów obsługujących loty międzynarodowe, w tym w Adenie na południu kraju.

Cytowany przez Reutera przedstawiciel jemeńskich władz ocenił, że nowe przepisy dotkną przede wszystkim zachodnich turystów, w tym z USA, Kanady i Europy.

bEiPUITb

Deklaracja jemeńskich władz padła dzień po ogłoszeniu przez brytyjskiego premiera Gordona Browna decyzji o zawieszeniu bezpośrednich lotów między Wielka Brytanią a Jemenem w ramach wzmożonych środków bezpieczeństwa.

Sprawa Jemenu ma być poruszona w przyszłym tygodniu w Londynie na międzynarodowym spotkaniu na temat walki z radykalizmem islamskim. Spotkanie to ma się odbyć 28 stycznia, w tym samym dniu co międzynarodowa konferencja na temat sytuacji w Afganistanie.

USA obawiają się, że Jemen może stać się dla Al-Kaidy centralną bazą operacji poza Pakistanem i Afganistanem.

W Jemenie przebywał na szkoleniu niedoszły zamachowiec z Nigerii, który w Boże Narodzenie usiłował zdetonować ładunek wybuchowy na pokładzie amerykańskiego samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit. (PAP)

bEiPUITh

ksaj/ ap/

5514683 5514568 arch.

bEiPUITC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)