Notowania

wiadomości
02.03.2012 16:26

Jerzy Buzek nagrodzony tytułem Diamentowego Inżyniera 2011

B. przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek został nagrodzony tytułem Diamentowego Inżyniera 2011 w plebiscycie organizowanym przez NOT i redakcję Przeglądu Technicznego. Tytuł Złotego i Srebrnego Inżyniera nadano dwunastu osobom.

Podziel się
Dodaj komentarz

B. przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek został nagrodzony tytułem Diamentowego Inżyniera 2011 w plebiscycie organizowanym przez NOT i redakcję Przeglądu Technicznego. Tytuł Złotego i Srebrnego Inżyniera nadano dwunastu osobom.

"Jeśli Unia Europejska przegrywa walkę konkurencyjną, to właśnie dlatego, że brakuje w niej inżynierów i techników. Przegrywamy nie tylko z USA i Japonią, ale i z Chinami (...) Powinniśmy zwiększać zainteresowanie naukami ścisłymi w szkołach średnich, a nawet podstawowych, i zachęcać młodych ludzi, szczególnie dziewczęta, aby nie bały się zostać inżynierami" - powiedział Jerzy Buzek, odbierając statuetkę Diamentowego Inżyniera 2011.

Ogółem 21 osób otrzymało tytuł Złotego, Srebrnego, Wyróżnionego oraz Młodego Inżyniera. Ponadto Honorowymi Złotymi Inżynierami 2011 zostali: kompozytor i artysta kabaretowy Marek Majewski oraz prezes Zarządu Krajowej Unii Soków Julian Pawlak.

Tytuły Złotego Inżyniera od 18 lat przyznaje Naczelna Organizacja Techniczna, wspólnie z redakcją Przeglądu Technicznego. Jest to plebiscyt, w którym czytelnicy Przeglądu Technicznego wybierają najbardziej zasłużonych twórców polskiej techniki. Lista wszystkich nagrodzonych od roku 1994 liczy już 221 nazwisk. W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu wśród nagrodzonych znalazł się inżynier leśnictwa.

Tytuł Złotego Inżyniera 2011 otrzymali:

inż. Henryk Dytko w kategorii Menedżer, inż. Zbigniew Gołąbiewski w kategorii Zarządzanie, mgr inż. Piotr Kurzawa w kategorii Jakość, prof. dr hab. inż. Jan Misiak w kategorii Nauka, mgr inż. Adam Rozwadowski w kategorii High-Tech, mgr inż. Jan Wiśniewski w kategorii Ekologia.

Tytuł Srebrnego Inżyniera 2011 otrzymali: inż. Antoni Greń w kategorii Jakość, mgr inż. Wojciech Kietliński w kategorii Zarządzanie, mgr inż. Ryszard Kiewrel w kategorii Ekologia, mgr inż. Jerzy Marczewski w kategorii High-Tech, mgr inż. Wojciech Trybus w kategorii Menedżer, dr inż. Marek Węglewski w kategorii Nauka.

Wyróżnieni Inżynierowie 2011 to: mgr inż. Piotr Doligalski w kategorii Zarządzanie, mgr inż. Przemysław Frask w kategorii High-Tech, mgr inż. Maria Migdał w kategorii Nauka, mgr inż. Jan Siwiński w kategorii Ekologia, mgr inż. Andrzej Smółko w kategorii Menedżer, dr inż. Joanna Tkaczyk w kategorii Jakość.

Młodzi Inżynierowie 2011 to: mgr inż. Tomasz Grzywalski, mgr inż. Janusz Onyszczuk i mgr inż. Łukasz Radwański.

Patronat medialny nad tegoroczną edycja plebiscytu objęła Polska Agencja Prasowa oraz TVP Info. (PAP)

adma/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz