Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jerzy Buzek wzywa Portugalię do reform

0
Podziel się:

Jego zdaniem same oszczędności to za mało, by kraj wyszedł z kryzysu finansowego.

Jerzy Buzek wzywa Portugalię do reform
(photo-service.europarl.europa.eu)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zaapelował do Portugalii o przyśpieszenie reform strukturalnych w celu zwiększenia konkurencyjności kraju. Ocenił, że oszczędności nie wystarczą, by przełamać kryzys zadłużenia publicznego.

- _ Portugalia daje dowód odpowiedzialności, podejmując posunięcia oszczędnościowe, ale należy także przeprowadzić reformy strukturalne _ - oznajmił Buzek, kończąc wizytę w Lizbonie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98347.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;w;kolejce;po;miliardowa;pomoc,139,0,750219.html) Portugalia w kolejce po miliardową pomoc
Zapewniając o swej _ wierze _ w Portugalię, uważaną za jedno z najsłabszych finansowo państw strefy euro, Buzek ocenił, że _ fakt, iż opozycja popiera posunięcia oszczędnościowe, jest dla Unii Europejskiej ważnym sygnałem _. Jak jednak podkreślił, _ oszczędności nie wystarczą, są potrzebne reformy strukturalne _. Wymienił tu m.in. _ reformę rynku pracy, wieku emerytalnego i systemu emerytalnego _.

Po tym, gdy w 2009 roku Portugalia zanotowała deficyt budżetowy na poziomie 9,3 procent PKB, rząd w Lizbonie wprowadził program obniżenia deficytu do 7,3 procent w 2010 roku, a następnie do 4,6 procent w 2011. Po Grecji i Irlandii Portugalia jest uważana za kolejny kraj strefy euro, który może zwrócić się o pomoc finansową.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)