Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest list gończy za inspiratorem kradzieży w Auschwitz

0
Podziel się:

Poszukiwany to obywatel Szwecji Anders Hoegstroem.

Jest list gończy za inspiratorem kradzieży w Auschwitz
(Wulfstan/CC)

*Krakowska prokuratura wydała w piątek list gończy za Szwedem Andersem Hoegstroemem, podejrzanym o zlecenie kradzieży napisu _ Arbeit macht frei _ *
Jednocześnie prokurator prowadzący śledztwo wydał zarządzenie o upublicznieniu jego danych osobowych, czyli zezwolił na podawanie pełnego nazwiska.

_ - Wydaliśmy dzisiaj list gończy za podejrzanym, przekazujemy go do realizacji Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Następnym krokiem będzie wystąpienie w najbliższych dniach z wnioskiem sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania _- powiedziała - zapowiada rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Postanowienie o przedstawieniu zarzutów Andersowi Hoegstroemowi sporządzono w krakowskiej prokuraturze w środę po otrzymaniu od szwedzkich organów ścigania pierwszych informacji w odpowiedzi na wniosek polskiej prokuratury o pomoc prawną. Były to dane osobowe i wizerunek Andersa Hoegstroema. Jako zleceniodawcę kradzieży rozpoznało go dwóch podejrzanych.

Na tej podstawie prokuratura wydała w środę postanowienie oprzedstawieniu Andersowi Hoegstroemowi zarzutu podżegania do kradzieży napisu. Zarzut ten zostanie ogłoszony podejrzanemu, gdy stanie przed polskimi organami ścigania.

W czwartek, na wniosek prokuratury, krakowski sąd postanowił aresztować Andersa Hoegstroema na 14 dni. Decyzja ta umożliwiła ściganie go listem gończym.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)