Notowania

rozłam w pis
26.11.2011 14:15

Jest nowy wiceszef PiS. Ziobrę zastąpi...

- Kryzys mamy za sobą - powiedział nowy wiceprezes partii Jarosława Kaczyńskiego. Zapewnia, że PiS będzie skuteczną opozycją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Topolski)

Aktualizacja, godz. 17.45

Były szef CBA Mariusz Kamiński został nowym wiceprezesem PiS. Zastąpił wyrzuconego z partii Zbigniewa Ziobrę.

Potwierdziły się tym samym wcześniejsze nieoficjalne informacje o planowanym wyborze Kamińskiego na wiceszefa partii. W Pułtusku trwa posiedzenie Rady Politycznej PiS. W jego trakcie mają zostać wybrani także nowi członkowie komitetu politycznego.

Z kolei w komitecie politycznym mają znaleźć się m.in. europoseł Tomasz Poręba i rzecznik partii Adam Hofman.

Politycy PiS mają też dzisiaj rozmawiać na temat przyczyn porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych. Spotkanie PiS ma miejsce w Pułtusku.

Z kolei w Biłgoraju pojawili się dzisiaj przedstawiciele _ Solidarnej Polski _, m.in. Zbigniew Ziobro oraz Jacek Kurski. Kurski powiedział, że konwencja _ Solidarnej Polski _ to oferta dla tych ludzi, którzy nie chcą już głosować na PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Konwencja w Biłgoraju jest pierwszym tak dużym spotkaniem, w którym wezmą udział prawie wszyscy politycy _ Solidarnej Polski _. Nowa formacja ma powstać na początku przyszłego roku.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że na prawicy mogą działać tylko ludzie wiarygodni. Dodał, że wiarygodność była dewizą w jego działalności publicznej. Przypomniał też, że jako prokurator generalny i minister sprawidliwości wywiązywał się ze wcześniejszych obietnic, między innymi zaostrzenia prawa karnego.

_ Ziobryści _ to grupa polityków PiS, który po tegorocznych wyborach upubliczniła swój plan reform w PiS, co zdaniem prezesa spowodowało kryzys i szybką instrumentalizację rozłamowców przez media i przeciwników PiS.

Wczoraj na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński dodał, że ciągle są w partii ludzie, którzy nie uznają statutu i reguł politycznej wspólnoty tylko swoje ambicje. Są to zdaniem prezesa ludzie _ zwichrowani _, którzy powodują, że PiS nie może odnieść takiego sukcesu, na który go stać. Jarosław Kaczyński podkreślił, że teraz PiS uczyni wszystko, żeby to się więcej nie powtarzało.

O rozłamie w PiS czytaj więcej w Money.pl:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t194408.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;walczy;o;jednosc;prezes;zdecydowal,223,0,974303.html) PiS zwiera szeregi. Jest decyzja prezesa Jarosław Kaczyński do końca tygodnia powoła w każdym z okręgów pełnomocników kierujących strukturami PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t20789.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;kurski;i;cymanski;walcza;o;powrot;do;pis,113,0,964977.html) Ziobryści nie składają broni. "Nie ma decyzji" Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odwołali się od decyzji wykluczającej ich z szeregów partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t187493.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dlaczego;ziobrysci;zalozyli;klub;wrobel;wyjasnia,25,0,960025.html) Dlaczego ziobryści założyli klub? Wróbel wyjaśnia Marzena Wróbel z klubu Solidarna Polska mówi Money.pl, co chce osiągnąć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t181615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;zalozyli;swoj;klub;szefem;mularczyk,235,0,959979.html) Ziobryści tworzą klub. Z PiS-u nie wychodzą Rzecznik PiS, Adam Hofman twierdzi, że zgodnie ze statutem partii, tym ruchem sami się z niej wyrzucają.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t181615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;nie;bede;walczyl;z;pis,178,0,959410.html) Ziobro o Kaczyńskim: To wyraża jego stosunek Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie będzie walczył z Prawem i Sprawiedliwością.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/pis;ma;nowego;aniolka;zamiast;ziobry,146,0,958098.html) PiS ma nowego aniołka. Zamiast Ziobry O wielkim powrocie na polityczną scenę pisze Maciej Miskiewicz
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t19989.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;z;pjn;na;razie;nie;rozmawialem,94,0,958814.html) Ziobryści i PJN. "Gruntownie przemyślane" Zbigniew Ziobro i dwaj pozostali eurodeputowani wykluczeni z PiS zapowiadają jak najszybsze złożenie odwołania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t157688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;o;pis;jestem;zaskoczona;tepota,242,0,958706.html) Staniszkis o PiS: Jestem zaskoczona tępotą Zdaniem Stefana Niesiołowskiego inicjatywa Ziobry może odnieść sukces.
Tagi: rozłam w pis, PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz