Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest wyrok ws. Halemby

0
Podziel się

Na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę skazał sąd właściciela firmy Mard.

Jest wyrok ws. Halemby
(PAP/Andrzej Grygiel)
bDAeYznV

Na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę skazał w piątek Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej właściciela firmy Mard Mariana D. Prokuratura oskarżyła go o poświadczenie nieprawdy w dokumentach przy przetargu na likwidację ściany wydobywczej w kopalni _ Halemba _.

W listopadzie 2006 r., w czasie wykonywania prac likwidacyjnych ponad tysiąc metrów pod ziemią, doszło do wybuchu metanu i pyłu węglowego, w wyniku którego zginęło 23 górników, 15 z nich było pracownikami Mardu.

Jak zaznaczył sędzia Adrian Klank, wina oskarżonego nie budzi wątpliwości - już w czasie śledztwa Marian D. przyznał się do poświadczenia nieprawdy. Przyznał się też do winy w procesie, który rozpoczął się w maju. Poza karą więzienia w zawieszeniu sąd wymierzył mu 4 tys. zł grzywny i obciążył go kosztami sądowymi w wysokości ok. 1,3 tys. zł.

bDAeYznX

Jak ustaliła prokuratura, aby jego firma wygrała w przetargu, Marian D. podrobił dokumenty - listy referencyjne i zaświadczenie z ZUS. Sam przetarg był w taki sposób ustawiony, by wygrała w nim właśnie firma Mard.

bDAeYzoy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)