Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jordańczyk zginął w ostrzale rakietowym

0
Podziel się

#
zgon jednej z rannych osób w Akabie
#

bEioIhZx

# zgon jednej z rannych osób w Akabie #

02.08. Amman,Tel Awiw,Kair (PAP/AFP,Reuters,AP) - Zmarł Jordańczyk śmiertelnie zraniony w poniedziałek w Akabie przez pocisk rakietowy. Pięć pocisków rakietowych wystrzelono tego dnia na izraelski kurort Ejlat nad Morzem Czerwonym. Co najmniej jeden uderzył w jordańską Akabę.

W Ejlacie nikt nie został ranny - podało wojskowe radio izraelskie. Rzecznik policji potwierdził, że doszło do eksplozji "wokół i w mieście Ejlat", ale nie spowodowały one szkód i nikt nie został ranny.

bEioIhZz

Jordańskie MSW poinformowało natomiast, że jedna rakieta typu Grad spadła na głównej ulicy w Akabie nad Morzem Czerwonym raniąc, jak podała policja, pięć osób, w tym jedną ciężko. Wcześniejsze doniesienia mówiły o czterech rannych.

Zmarły to 51-letni taksówkarz - podał przedstawiciel jordańskich służb bezpieczeństwa. Dodał, że pozostałe cztery ranne osoby znajdują się w szpitalu.

"Trochę za wcześnie, by o tym przesądzać, ale są powody, by przypuszczać, że strzelano z południa" - powiedział komendant okręgowy policji Mosze Cohen w radiu izraelskim, odnosząc się do półwyspu Synaj w Egipcie.

Według Cohena dwie rakiety wpadły do morza, a dwie "uderzyły, jak się wydaje, w terytorium jordańskie".

bEioIhZF

Przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa zapewnił jednak agencję AFP, że rakiety nie zostały wystrzelone z Egiptu.

"Rakiety nie pochodziły z Synaju. Jakikolwiek wystrzał tego rodzaju z Synaju wymagałby przygotowań logistycznych i sprzętu, które są nie do wyobrażenia, zważywszy na środki bezpieczeństwa obowiązujące na półwyspie", a zwłaszcza wzdłuż granicy z Izraelem - zapewnił. Jak dodał, "na Synaju nie zauważono jakiejkolwiek podejrzanej aktywności".

Jordański minister ds. mediów Ali al-Ajed zapewnił, że rakieta, która uderzyła w jego kraj, nie została wystrzelona z jego terytorium.

W kwietniu w wodach koło Ejlatu znaleziono pozostałości rakiet. Ataki w okolicach tego miasta są rzadkością. (PAP)

bEioIhZG

mmp/ mw/ ap/

6715083 6714662 arch.

bEioIiaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)