Notowania

ukraina
22.06.2011 15:13

Julia Tymoszenko pozywa rząd Ukrainy

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wystąpiła z pozwem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, prosząc o ocenę, czy wszczęte przeciwko niej na Ukrainie procesy karne są politycznie umotywowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wystąpiła z pozwem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, prosząc o ocenę, czy wszczęte przeciwko niej na Ukrainie procesy karne są politycznie umotywowane.

Julię Tymoszenko, która jest obecnie w opozycji wobec rządu, oskarżono o malwersację setek milionów dolarów podczas sprawowania funkcji premiera.

Zarzucono jej także nadużycie stanowiska poprzez zawarcie z Moskwą w 2009 r. umowy o kupnie rosyjskiego gazu ziemnego po wygórowanej - zdaniem obecnych władz - cenie. W 2008 roku Kijów płacił 179,5 USD za 1000 m sześciennych rosyjskiego gazu. Po rosyjsko-ukraińskim konflikcie gazowym na przełomie 2008 i 2009 r. Tymoszenko porozumiała się z premierem Rosji Władimirem Putinem, że cena błękitnego paliwa dla Ukrainy wyniesie 450 dolarów za 1000 m sześciennych.

Była premier, która odrzuca wszystkie zarzuty, wyraziła nadzieję, że europejski Trybunał uzna, iż zarzuty przeciwko niej stanowią _ represje polityczne _.

Uważa ona, że sprawy przeciwko niej samej oraz jej bliskim współpracownikom zostały obmyślone przez prezydenta Wiktora Janukowycza w celu uciszenia opozycji. Rząd odrzuca te oskarżenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sledztwo;legalne;tymoszenko;pojdzie;do;etpc,228,0,847588.html) Śledztwo legalne. Tymoszenko pójdzie do ETPC Sąd apelacyjny w Kijowie potwierdził w środę, że śledztwo prokuratury w sprawie nadużyć, których miała dopuścić się była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, podpisując w 2009 r. umowy gazowe z Rosją, zostało wszczęte w zgodzie z prawem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ashton;grozi;ukrainie;staje;za;tymoszenko,228,0,839140.html) Ashton grozi Ukrainie. Staje za Tymoszenko Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton przestrzegła przed wybiórczym uciekaniem się do środków sądowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;zatrzymana;trafi;do;aresztu,27,0,837403.html) Tymoszenko zatrzymana. Trafi do aresztu? Prokuratura bada sprawę ewentualnych malwersacji finansowych dokonanych w czasie, gdy Julia Tymoszenko kierowała rządem.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz