Notowania

julian assange
20.10.2011 12:59

Julian Assange zapowiada publikację tysięcy nowych dokumentów

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks powiedział włoskiemu dziennikowi La Stampa, że ruch Okupuj Wall Street inspiruje się między innymi jego działalnością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks powiedział włoskiemu dziennikowi _ La Stampa _, że ruch _ Okupuj Wall Street _ inspiruje się między innymi jego działalnością. _ _

_ - Nie jesteśmy skończeni, ujawnimy jeszcze tysiące dokumentów _ - podkreślił._ - Poziom poparcia dla nas w społeczeństwie obywatelskim nie był nigdy tak wysoki, jak teraz. Globalny ruch Okupuj Wall Street inspiruje się, przynajmniej częściowo, naszą pracą, ponieważ przyczyniliśmy się do stworzenia klimatu, w którym obywatele domagają się przejrzystości, chcą wiedzieć, co robią politycy i rozliczyć ich _ - powiedział Assange w rozmowie opublikowanej w dzisiejszym wydaniu turyńskiej gazety.

_ - Poparcie ze strony wielu nauczycieli akademickich, naukowców, niezadowolonych urzędników rządowych nie jest nam potrzebne tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim po to, by rozszerzyć wachlarz źródeł, z których otrzymujemy coraz ważniejsze i ciekawsze informacje _ - zauważył założyciel Wikileaks.

_ - Dzisiaj wszystkie media, które wykonują poważną pracę, są szpiegowane albo przez rządy, albo prywatne grupy. Jedyną metodą obrony jest zastosowanie technik antyszpiegowskich i postępowanie jak służby wywiadowcze. Naszym pierwszym obowiązkiem jest zrozumienie i ujawnienie złożonych mechanizmów międzynarodowych transakcji finansowych, ponieważ są one podstawowym narzędziem wykorzystywanym na świecie dla wywierania nacisków _ - wskazał Assange.

Zapytany o to, co go rozczarowało w ostatnich miesiącach, odparł: _ Autocenzura zachodnich mediów, także takich postępowców, jak The Guardian w publikowaniu naszych dokumentów _. _ Media w krajach rozwijających się są bardziej uczciwe i odważniejsze _ - zaznaczył Assange.

O WikiLeaks czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t125421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ameryka;bedzie;sie;chronic;przed;nowym;wikileaks;dlaczego;tak;pozno,75,0,931915.html) Ameryka będzie się chronić przed nowym WikiLeaks. Dlaczego tak późno? Amerykański rząd ogłosił kroki, mające na celu kontrolowanie dostępu do tajnych informacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;ujawnia;kulisy;relacji;kaczynskiego;i;putina,75,0,923211.html) To dlatego Putin i Kaczyński nie spotkali się Depesze Wikileaks zdradzają między innymi, o tym że według rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Anna Fotyga to _ czarująca dama _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;idzie;na;wojne;z;the;guardian;ten;wyciek;zagraza;bezpieczenstwu,52,0,901172.html) WikiLeaks oskarża znany dziennik. O co? Demaskatorski portal WikiLeaks oskarżył dziennikarza śledczego o spowodowanie wycieku.
Tagi: julian assange, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz