Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Już bez utrudnień na katowickim odcinku A-4

0
Podziel się

(dochodzą inf. o zakończeniu utrudnień i śmierci pieszego)

bEjbCukB

(dochodzą inf. o zakończeniu utrudnień i śmierci pieszego)

2.2.Katowice (PAP) - Ponad dwie i pół godziny trwały w poniedziałek rano utrudnienia na katowickim odcinku autostrady A-4 w kierunku Wrocławia. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła tam pieszego, który w tym niezwykle ruchliwym miejscu próbował złapać "okazję".

Krótko po 10.30 policjanci zakończyli pracę na miejscu wypadku i odblokowali drogę. Do tego czasu przejezdny był tylko jeden z trzech pasów ruchu. Utworzył się olbrzymi korek. Do wypadku doszło w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, kiedy tą drogą jadą tysiące samochodów.

bEjbCukD

Krótko po wypadku potrącony 49-latek jeszcze żył, zmarł na skutek odniesionych w wypadku obrażeń. Według policji, wszystko wskazuje na to, że stojąc przy autostradzie mężczyzna "łapał okazję". Potrącił go ciężarowy DAF z naczepą.

"Mężczyzna czekał +na okazję+ i nagle niespodziewanie wybiegł pod nadjeżdżające auto ciężarowe, przebiegając przez jezdnię w niedozwolonym miejscu" - powiedział PAP Adam Jachimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do wypadku doszło na wysokości zjazdu z autostrady właśnie w kierunku komendy policji. (PAP)

mab/ pz/ jbr/

bEjbCule
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)