Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: koalicja PiS z SLD niemożliwa

0
Podziel się

Koalicja PiS z SLD po wyborach parlamentarnych nie jest możliwa -
oświadczył w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak uzasadnił, oba ugrupowania mają "radykalnie"
różniące się programy.

bEgSWFqt

Koalicja PiS z SLD po wyborach parlamentarnych nie jest możliwa - oświadczył w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak uzasadnił, oba ugrupowania mają "radykalnie" różniące się programy.

"Nie jest możliwa koalicja z SLD. Jesteśmy partiami o całkowicie przeciwstawnym światopoglądzie i radykalnie odmiennym programie" - mówił Kaczyński pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy po jesiennych wyborach parlamentarnych jest możliwa koalicja PiS z SLD.

Już w listopadzie ub.r. Kaczyński, mówiąc o koalicjach zawieranych przez jego partię po wyborach samorządowych, podkreślił, że obowiązuje zakaz tworzenia koalicji z Sojuszem. "Jeżeli chodzi o koalicje z innymi partiami, to tutaj zakazów nie ma" - oświadczył wówczas lider PiS.

bEgSWFqv

Kaczyński odniósł się również do piątkowej wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, w radiowej Trójce, że - według Państwowej Komisji Wyborczej - "nie wchodzi w grę" ostatni konstytucyjny możliwy termin wyborów parlamentarnych, czyli 30 października. "Uważam, że wybory powinny się odbyć na początku listopada" - podkreślił prezes PiS.(PAP)

tgo/ la/ jbr/

bEgSWFqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)