Notowania

wałbrzych
09.08.2011 15:14

Kaczyński przyznaje: Źle wybraliśmy kandydata

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że jego partia popełniła błąd wystawiając w wyborach na prezydenta Wałbrzycha Kamila Zielińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że jego partia popełniła błąd wystawiając w wyborach na prezydenta Wałbrzycha Kamila Zielińskiego. *

Pełniący obowiązki prezydenta Wałbrzycha niezależny kandydat Roman Szełemej, popierany przez Platformę Obywatelską, wygrał w niedzielę przedterminowe wybory prezydenckie. Uzyskał 23 812 głosów, czyli ponad połowę głosów ważnych.

Spośród jego konkurentów: Patryk Wild ze Stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk uzyskał 8131 głosów, Mirosław Lubiński, kandydat nienależny popierany przez SLD - 5503, a Kamil Zieliński z PiS - 2008.

_ - Myśmy po prostu, a dokładniej lokalne władze, popełnili błąd, jeśli chodzi o wybór kandydata. To bardzo przyzwoity, zdolny, młody człowiek przed trzydziestką, ale musiałby przynajmniej przez kilka miesięcy prowadzić kampanię, żeby stać się tam bardziej znanym _ - powiedział prezes PiS pytany podczas konferencji prasowej o wynik Zielińskiego.

Kaczyński zwrócił uwagę, że PO poparła _ popularnego mieszkańca Wałbrzycha _, który został przed wyborami mianowany komisarzem miasta.

_ - To była niewątpliwie zręczna decyzja premiera. Można by powiedzieć, że występował tam w kontekście, który sugeruje - mam nadzieję, że słusznie - że jest to człowiek, który ma korupcję, nadużycia zwalczać _ - powiedział szef PiS.

Kaczyński zaznaczył, że nie przyjmuje interpretacji, że polskie społeczeństwo toleruje tego rodzaju zjawiska.

Skandal wyborczy w Wałbrzychu. Czytaj więcej w Money
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t140247.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/roman;szelemej;wygral;wybory;w;walbrzychu,96,0,887904.html) Człowiek PO wygrywa. Atmosfera skandalu Roman Szełemej, popierany przez Platformę Obywatelską wygrał przedterminowe wybory prezydenckie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walbrzych;ruszyly;wybory;na;prezydenta;miasta,178,0,887730.html) Wałbrzyszanie znów głosują. Przez oszustwa O urząd ubiega się czterech kandydatów - dwóch lekarzy, architekt i ekonomista.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t138426.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;powtorka;wyborow;w;walbrzychu;druga;tura;uniewazniona,211,0,820435.html) Będzie Powtórka wyborów w Wałbrzychu Unieważniając wybory, sąd wygasił mandat prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego z PO.
Tagi: wałbrzych, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz