Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński spotka się ze stoczniowcami w Gdańsku

0
Podziel się:

Stoczniowa S zaprosiła prezesa PiS też na 31 sierpnia na obchody Sierpnia"80. Stało się to przyczyną konfliktu w związku.

Kaczyński spotka się ze stoczniowcami w Gdańsku
(włodi/CC/FLickr)

Jarosław Kaczyński odwiedzi 1 września Gdańsk, by spotkać się m.in. z członkami NSZZ _ Solidarność _ Stoczni Gdańskiej. Wcześniej stoczniowa _ S _ zaprosiła prezesa PiS na 31 sierpnia na obchody Sierpnia"80. Stało się to przyczyną konfliktu w związku.

Jak poinformował wiceszef _ S _ w Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz, spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim odbędzie się o godz. 16 w historycznej Sali BHP. Będzie ono miało charakter otwarty. - _ Zapraszamy więc nie tylko pracowników stoczni _ - powiedział Guzikiewicz.

Dodał, że nie jest rozczarowany tym, że prezesa PiS nie będzie w Gdańsku 31 sierpnia na głównych uroczystościach. - _ Ważne, że spotka się ze stoczniowcami dzień później _ - powiedział.

Gdański pełnomocnik PiS Andrzej Jaworski poinformował, że jeszcze przed spotkaniem w Sali BHP, o godz. 14, Jarosław Kaczyński złoży kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Jak dodał Jaworski, prezes PiS wygłosi tam też przemówienie.

W połowie sierpnia związkowcy z NSZZ _ Solidarność _ Stoczni Gdańskiej zaprosili Jarosława Kaczyńskiego do Gdańska na 31 sierpnia, na główne uroczystości związane z obchodami 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

SZEF SOLIDARNOŚCI O ROCZNICOWYM KONFLIKCIE

Przewodniczący _ S _ Piotr Duda zarzucił wówczas związkowcom ze stoczni działanie na szkodę związku. Komisja Krajowa _ S _ zdecydowała bowiem wcześniej, że nie będzie imiennego zapraszania parlamentarzystów spoza województwa pomorskiego.

Na obchody KK _ S _ zaprosiła osoby pełniące najwyższe funkcje w państwie, tj. prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu, a także przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, metropolitę gdańskiego oraz wszystkich poprzednich przewodniczących związku.

Konflikt został załagodzony przed kilkoma dniami, po przedyskutowaniu sprawy na odbywających się w Gdańsku obradach KK _ S . Po obradach lider _ S _ zapewnił, że sprawa zaproszeń została ostatecznie wyjaśniona. _

_ - Nie ma sporu i nie było - było nieporozumienie organizacyjne, bardziej to było medialnie rozdmuchane. Dla mnie jest sprawa jasna: ja chcę przede wszystkim łączyć, a nie dzielić. Kto chce i czuje taką potrzebę w sercu, to nie trzeba mu zaproszeń, żeby być w tym miejscu _ - podkreślił wówczas Duda.

wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)