Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Tusk prowadzi PO do klęski; list to rozpaczliwa obrona

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że premier Donald Tusk prowadzi PO do
klęski, co - zdaniem Kaczyńskiego - rozumieją przeciętni członkowie Platformy. Jak ocenił w piątek
szef PiS, list Tuska do partyjnych kolegów jest "rozpaczliwą obroną" premiera.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że premier Donald Tusk prowadzi PO do klęski, co - zdaniem Kaczyńskiego - rozumieją przeciętni członkowie Platformy. Jak ocenił w piątek szef PiS, list Tuska do partyjnych kolegów jest "rozpaczliwą obroną" premiera.

Tusk wystosował list do wszystkich członków PO. Zarzucił w nim swemu konkurentowi do fotela przewodniczącego, Jarosławowi Gowinowi, że wykorzystuje wybory wewnętrzne w PO do promocji nowej inicjatywy politycznej, jaką miałaby być "mała, ideologiczna partia". "Każdy, kto dzieli Platformę, szykuje zwycięstwo dzisiejszej opozycji. Mój konkurent ma pełne prawo do startu w tych wyborach. Dopóki jest z nami, jest jednym z nas. Ale dziś sam musi sobie odpowiedzieć, gdzie jest jego miejsce" - napisał szef rządu.

Kaczyński, pytany w piątek o list, zwrócił uwagę, że lider PO sam chciał wyborów powszechnych nowego szefa swego ugrupowania. "Obecny premier sam doprowadził do tego, że są wybory z udziałem wszystkich członków partii i dzisiaj najwyraźniej nie potrafi (tego) znieść. To bardzo niedobrze świadczy o jego kwalifikacjach politycznych i może nie tylko politycznych, bo jeśli się coś wybrało, to później trzeba to jednak umieć z godnością znieść" - mówił prezes PiS na konferencji prasowej.

Jego zdaniem Tusk "najwyraźniej obawia się przegranej". Przypomniał, że niespodzianki w partyjnych wyborach zdarzały się już w przeszłości, m.in. podczas ostatnich wyborów prezesa PSL, kiedy Waldemara Pawlaka nieoczekiwanie zastąpił Janusz Piechociński. "Dzisiaj przeciętny członek PO może sobie uświadamiać, że Donald Tusk prowadzi tę partię do klęski i być może nawet do czegoś dalej idącego. W polskiej polityce tego rodzaju rzeczy się przecież zdarzały. Sądzę, że jest to coraz bardziej rozpaczliwa obrona ze strony pana Tuska, jego pozycji" - powiedział Kaczyński.

Pytany o ostatnie działania Gowina, w tym krytykę Tuska, szef PiS uznał, że jest to metoda "lewarowania swojej pozycji" wewnątrz Platformy. (PAP)

mkr/ eaw/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)