Notowania

wybory 2011
21.09.2011 19:19

Kaczyńśki wróży chaos na poczcie. Rzecznik: Likwidacji urzędów nie będzie

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski - odnosząc się w przesłanej wieczorem informacji do słów prezesa PiS o tym, że ma zostać zlikwidowana ogromna ilość urzędów pocztowych - napisał, że Poczta Polska informuje, że nie jest planowana akcja likwidacji urzędów pocztowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Ciereszko)

*Premier obiecywał, że wszystkim będzie lepiej, dzisiaj musi odpowiadać na pytania, jak żyć. Ludziom nie żyje się lepiej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.*

_ - Premier Tusk wędruje w tej chwili po Polsce. Cztery lata temu obiecywał, że wszystkim będzie lepiej, dzisiaj musi odpowiadać na pytania, jak żyć. Ludziom nie żyje się lepiej i nie ma żadnego skoku cywilizacyjnego. Wręcz przeciwnie - w niektórych sprawach mamy do czynienia z regresem albo przynajmniej zapowiedzią regresu _ - powiedział Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Według niego przykładem tego regresu jest stan Poczty Polskiej. Jak powiedział, Poczta Polska na skutek decyzji ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka ma być _ gwałtownie redukowana _. _ - Ma utracić prawie 5 tysięcy miejsc pracy, ogromna ilość urzędów pocztowych ma zostać zlikwidowana, zastąpiona przez agencje, które będą dołączone do jakichś instytucji handlowych, stacji benzynowych _ - mówił szef PiS.

_ - Można sobie wyobrazić, że jeśli pan minister nie potrafi ułożyć, nawet wraz ze swoimi współpracownikami, rozkładu jazdy i powoduje ogromny chaos, to jak gigantyczny chaos będzie przy takim zabiegu _ - dodał.

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski - odnosząc się w przesłanej wieczorem informacji do słów prezesa PiS o tym, że ma zostać zlikwidowana _ ogromna ilość _ urzędów pocztowych - napisał, że _ Poczta Polska informuje, że nie jest planowana akcja likwidacji urzędów pocztowych _.

Kaczyński oświadczył, że urząd pocztowy musi być dostępny dla wszystkich, gdyż jest to _ podstawowa usługa publiczna _. Dodał, że w _ klasycznych rządach dawnych państw liberalnych _ wśród niewielu ministerstw zawsze istniało ministerstwo poczty i telegrafów.

_ - Poczta niemiecka, jak mówimy dzisiaj, ma już 1/4 niemieckiego PKB - to jest olbrzymia firma w skali międzynarodowej, w skali światowej. Okazuje się, że można - gdyby w Polsce poczta miała 1/4 PKB, to też by to była bardzo duża firma. Czyli można, jeśli ma się elementarną sprawność, nie prowadzi się polityki my-nic-nie-możemy, polityki białej flagi _ - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że w programie jego ugrupowania jest nadanie Poczcie Polskiej statusu instytucji usług powszechnych - docierającej do każdego mieszkańca Polski. Taka regulacja prawna - dodał - ma wykluczyć _ zabiegi zmierzające do tego, by poczta była w praktyce niedostępna _.

Kaczyński ocenił ponadto, że składana przez PO deklaracja pozyskania 300 mld euro dla Polski z funduszy UE w nowym unijnym budżecie jest _ próbą przekupienia społeczeństwa _.

_ - Czy jest lepsza drużyna klasy okręgowej, czy pierwszej ligi? Drużyna, która ma na względzie tylko wizerunek, to jest drużyna z ligi okręgowej, a drużyna mająca cele odnoszące się do interesu narodowego i nie przejmuje się tym, co niej piszą gazety w Paryżu czy Berlinie - to jest pierwsza liga. My byliśmy taką pierwszoligową drużyną, kiedy byliśmy przy władzy i potrafimy załatwić nieporównanie więcej _ - oświadczył Kaczyński.

O problemach poczty czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t125093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;sledztwa;w;sprawie;przetargu;w;poczcie;polskiej,38,0,893222.html) Mundury listonoszy legalne. Co na to CBA? Warszawska Prokuratura Okręgowa uznała, że nie doszło do popełnienia przestępstwa podczas przetargu na odzież służbową dla pracowników Poczty Polskiej i odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Zawiadomienie skierowało CBA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;mundurowa;w;poczcie;polskiej,76,0,877388.html) Poczta, wojsko, policja. Milionowa afera Na zakupie nowych mundurów dla listonoszy Poczta Polska mogła stracić 12 milionów złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;zamykania;placowek;poczty,47,0,822319.html) Nie będzie zamykania placówek Poczty Mam lepszy plan naprawy tej instytucji - zapowiada nowy prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak.
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz