Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kadafi: NATO zmierza do okupacji Libii

0
Podziel się

#
dochodzi rozszerzenie wypowiedzi Kadafiego
#

bEhhvXoB

# dochodzi rozszerzenie wypowiedzi Kadafiego #

02.09. Trypolis (PAP/AP, dpa) - NATO zmierza do okupacji Libii, by ukraść jej ropę naftową - powiedział Muammar Kadafi w nagraniu audio, opublikowanym w czwartek wieczorem przez telewizję Arrai, której siedziba znajduje się w Syrii.

"Będziemy walczyć wszędzie. W każdej dolinie, w każdej oazie, na każdej ulicy" - ostrzegał Kadafi, w 42. rocznicę przewrotu, który wyniósł go do władzy w Libii. Apelował także do swych zwolenników by byli przygotowani na długą walkę z okupantami i rebeliantami. "Podpalimy ziemię pod ich nogami" - groził Kadafi.

bEhhvXoD

"NATO i inne imperialistyczne siły chcą podbić Libię, by przejąć jej bogactwa naturalne. Prędzej jednak umrzemy niż znajdziemy się pod okupacją Zachodu" - mówił Muammar Kadafi.

Był to już drugi apel Kadafiego, opublikowany w czwartek. Wcześniej arabskie telewizje przekazały komunikat, w którym obalony dyktator także apelował do swoich zwolenników, by kontynuowali walkę z powstańcami i nie poddali się.

Nadal nie wiadomo, gdzie Muammar Kadafi się ukrywa. Pojawiły się spekulacje, że mógł schronić się w Syrcie, swej rodzinnej miejscowości na wybrzeżu Morza Śródziemnego, lub w mieście Sabha, położonym na pustyni na południu kraju. Oba te ośrodki są w rękach zwolenników obalonego dyktatora. (PAP)

bEhhvXoJ

9699667 9699932

bEhhvXpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)