Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kalisz: Gronkiewicz-Waltz uratowała m.in. neutralna postawa SLD

0
Podziel się:

Zbyt niska frekwencja do uznania za wiążące stołecznego referendum ws.
odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to skutek m.in. neutralnej postawy SLD - uważa szef
Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszard Kalisz. "Leszek Miller uratował Hannę
Gronkiewicz-Waltz" - ocenił.

bEsvyrGt

Zbyt niska frekwencja do uznania za wiążące stołecznego referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to skutek m.in. neutralnej postawy SLD - uważa szef Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszard Kalisz. "Leszek Miller uratował Hannę Gronkiewicz-Waltz" - ocenił.

Według sondażu TNS Polska dla TVP Info i TVN24 frekwencja w warszawskim referendum wyniosła 27,2 proc., co oznaczałoby, że referendum jest nieważne; 93,8 proc. głosujących w referendum było za odwołaniem prezydent Warszawy, 6,2 proc. przeciwko.

Kalisz, który wymieniany jest wśród ewentualnych kandydatów w przyszłorocznych wyborach prezydenta stolicy, pogratulował aktywnej postawy wszystkim, którzy na referendum poszli. Jak przekonywał, Warszawa na inicjatywie referendum bardzo skorzystała. "Mam nadzieję, że to wszystko, co pani Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała dla Warszawy, zostanie spełnione" - powiedział polityk PAP.

bEsvyrGv

Zdaniem Kalisza wyniki referendum to "bezspornie bardzo wyraźna żółta kartka dla Platformy Obywatelskiej, że trzeba skończyć z alienacją władzy". "Obywatele nie tolerują sytuacji, by rządząca partia opierała się tylko na swoim aparacie a nie na społeczności obywatelskiej i dali PO żółtą kartkę" - powiedział.

Według niego wyniki referendum to także skutek aktywności PiS i samego prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Kalisz uważa, że zbyt niska frekwencja, by referendum było ważne, to także efekt działania SLD. "Miller uratował Hannę Goronkiewicz-Waltz. Wyborcy SLD nie poszli do referendum, bo ich partia nie namawiała do udziału w referendum, mówiąc, że sami powinni podjąć decyzję" - ocenił.

"Te brakujące 2 punkty procentowe, wypowiedzi Kaczyńskiego które się warszawiakom nie podobały oraz postawa SLD. Gdyby te dwie partie zachowywały się inaczej, bądź w ogóle się nie włączały w całą sprawę, to frekwencja byłaby wystarczająca do odwołania prezydent Gronkiewicz-Waltz" - uważa Kalisz.

Rada Warszawska Sojuszu zdecydowała, że decyzję o udziale w referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz i ewentualnym sposobie głosowania SLD pozostawi swoim wyborcom. Referendum to inicjatywa, która toruje drogę do władzy PiS - oceniło SLD. (PAP)

bEsvyrGB

mzk/ mok/

bEsvyrGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)