Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kamień Pomorski: Pomoc dla rodzin ofiar wypadku

0
Podziel się

Kompleksowej pomocy poszkodowanym w wyniku tragicznego wypadku w Kamieniu
Pomorskim udzielają lokalne władze.

bEhhuvuJ

Kompleksowej pomocy poszkodowanym w wyniku tragicznego wypadku w Kamieniu Pomorskim udzielają lokalne władze.

Jak poinformował PAP rzecznik burmistrza tego miasta Jan Kurowski, jeszcze w czwartek lub najpóźniej w piątek zostanie im przyznany jednorazowy zasiłek z tytułu zdarzenia losowego w wysokości 6 tys. zł.

"To pomoc doraźna, planujemy też pomoc długofalową. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje program pomocy dla osieroconych dzieci. Jeszcze w czwartek do sądu ma trafić wniosek o ustanowienie opieki zastępczej nad sierotami. Prawdopodobnie zostanie ona przyznana dziadkom dzieci" - dodał.

bEhhuvuL

Miasto chce przyznać dzieciom stypendium do czasu ukończenia przez nie pełnoletności lub nauki.

Lokalny samorząd deklaruje też, że udzieli pomocy materialnej przy pochówku ofiar.

Jak przypomniał Kurowski, tuż po wypadku najbliższym ofiar, jego świadkom, a także funkcjonariuszom, którzy brali udział w akcji ratunkowej, udzielono pomocy psychologicznej. Pomoc ta jest nadal dostępna.

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim kierowane przez 26-latka bmw wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. Na miejscu zginęło pięć dorosłych osób. 9-letni chłopiec zmarł w kamieńskim szpitalu podczas reanimacji. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka przebywają w szpitalu w Szczecinie; stan chłopca jest bardzo ciężki.

bEhhuvuR

W czwartek zaplanowano przesłuchania sprawcy wypadku. Dojdzie do niego prawdopodobnie ok. godz. 14. Może usłyszeć zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, mężczyźnie jeszcze w środę pobrano krew, która z pewnością będzie zbadana także pod kątem obecności narkotyków. (PAP)

epr/ bno/ jbr/

bEhhuvvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)