Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kamila Dauksz wygrała przegląd piosenki turystycznej i poetyckiej

0
Podziel się:

Kamila Dauksz została laureatką 35. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki
Turystycznej i Poetyckiej "Piostur Gorol Song" w Andrychowie (Małopolskie). Głównemu laurowi
towarzyszyła kwota 3,5 tys. zł - poinformował w niedzielę szef imprezy Zbigniew Przybyłowicz.

bEsstkbV

Kamila Dauksz została laureatką 35. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej "Piostur Gorol Song" w Andrychowie (Małopolskie). Głównemu laurowi towarzyszyła kwota 3,5 tys. zł - poinformował w niedzielę szef imprezy Zbigniew Przybyłowicz.

Zwyciężczyni pochodzi z Opola. Studiuje w katowickiej Akademii Muzycznej. W Andrychowie wyśpiewała także nominację do udziału w konkursie 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2014 roku. Wraz z nią pojedzie tam laureatka drugiej nagrody "Piostur Gorol Song" Sylwia Zelek z Kielc.

Dwie równorzędne trzecie nagrody jurorzy, wśród których byli m.in. Paulina Bisztyga i Janusz Grzywacz, przyznali Małgorzacie Biniek z Wróblewa oraz duetowi Joanna Lubańska i Mirosław Mądry z Kobióra.

bEsstkbX

"Piostur Gorol Song" to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W konkursowe szranki stanęło w tym roku 28 solistów i zespołów. Publiczność wysłuchała także koncertów gwiazd - akustycznego Meli Koteluk oraz duetu Anita Lipnicka i John Porter. Recitale zaprezentowali laureaci poprzednich edycji Przeglądu: Dagmara Czechura i Daniel Gałązka.

Imprezę, która rozpoczęła się w piątek, zakończą niedzielne koncerty Pauliny Bisztygi i zespołu LemON. (PAP)

szf/ mlu/

bEsstkcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)