Notowania

działalność cba
10.12.2010 13:59

Kamiński się skarży. Seremet nie czytał

Pismo ma zawierać listę siedmiu śledztw prowadzonych przez CBA, w których- nic się nie dzieje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator generalny Andrzej Seremet nie zna jeszcze treści przekazanego mu w czwartek pisma byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Pismo ma zawierać listę siedmiu śledztw prowadzonych przez CBA, w których - zdaniem Kamińskiego - nic się nie dzieje.

_ - Wiem od mojego pierwszego zastępcy, że ono już jest na moim biurku. Po zapoznaniu się z nim podejmę odpowiednie działania, odpowiednie kroki _ - powiedział w piątek dziennikarzom Seremet podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Dopytywany o siedem śledztw, o których mówił w czwartek Kamiński, prokurator generalny wskazał, że nie wie, o jakich sprawach napisał b. szef CBA. _ _

_ - Zapewne część z nich jest mi znana. (...). Nie twierdzę, że wszystkie, ale to zobaczymy, jak zapoznam się z treścią tego pisma _ - dodał Seremet. Wyjaśnił, że źródłem wiedzy o tych sprawach może być nadzór pełniony przez prokuratora generalnego nad _ pewnymi śledztwami - także takimi, które pozostają w zainteresowaniu opinii publicznej _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t124603.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;o;korupcji;jest;gorzej;niz;za;rzadow;pis,42,0,731946.html) Kaczyński o korupcji: Jest gorzej niż za rządów PiS

Kamiński złożył pismo do Seremeta w biurze podawczym Prokuratury Generalnej w czwartek po południu. Jak informował podczas wcześniejszej konferencji prasowej PiS zwołanej z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji, pismo zawiera informacje o siedmiu _ konkretnych śledztwach, o których jest głucha cisza, które nie są znane opinii publicznej; śledztwach o bardzo dużym ciężarze gatunkowym _.

Kamiński mówił, że jest zbulwersowany tym, iż _ mija rok a nic nie dzieje się _ w wielu sprawach, nad którymi CBA pracowało w momencie, kiedy on przestał pełnić funkcję szefa tej służby. Zaznaczył, że w przypadku części z tych spraw zostały już wszczęte śledztwa.

_ - Są to sprawy naprawdę o dużym ciężarze gatunkowym, gdzie padają nazwiska ludzi obecnej władzy związanych z wymiarem sprawiedliwości, z policją. Jestem głęboko zaniepokojony o losy tych spraw _ - mówił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t20253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wzrasta;liczba;osob;karanych;za;korupcje,149,0,731797.html) Wzrasta liczba osób karanych za korupcję Pitera: _ Już dziś można mówić o systemie walki z korupcją, który przynosi efekty _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t123685.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/pis;pietnuje;rzad;za;bezradnosc;wobec;ataku;zimy,234,0,726506.html) PiS piętnuje rząd za bezradność wobec ataku zimy Błaszczak: To Donald Tusk odpowiada za tysiące kierowców, którzy utknęli w zaspach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;sejmie;kloca;sie;o;lasy;pis;straszy;ich;prywatyzacja,42,0,721962.html) W Sejmie kłócą się o lasy. PiS straszy ich prywatyzacją Lasy Państwowe mają być włączone do finansów publicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t117046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;odzyska;wladzy;analiza;money;pl,108,0,715116.html) PiS nie odzyska władzy. Analiza Money.pl Wybory samorządowe potwierdziły, że na scenie politycznej nie ma miejsca na partie rozłamowców z PiS i Palikota. Zdaniem ekspertów Platforma i PSL będą rządzić do 2016 roku.
Tagi: działalność cba, seremet, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz