Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kampania PSL bez fajerwerków, za to ze sprawdzonymi kandydatami

0
Podziel się:

Bez fajerwerków i "piarowskich zagrywek" - tak ma wyglądać kampania PSL w
wyborach samorządowych. Liderzy PSL są bowiem przekonani, że ich kandydaci przez ostatnie cztery
lata pokazywali , że są dobrymi gospodarzami i warto na nich ponownie zagłosować.

Bez fajerwerków i "piarowskich zagrywek" - tak ma wyglądać kampania PSL w wyborach samorządowych. Liderzy PSL są bowiem przekonani, że ich kandydaci przez ostatnie cztery lata pokazywali , że są dobrymi gospodarzami i warto na nich ponownie zagłosować.

"Tak naprawdę kończą się jedne wybory i zaczyna się kampania przed kolejnymi. Nasi w terenie potrafią dobrze funkcjonować, dlatego jestem spokojny o wynik wyborów samorządowych" - powiedział w środę PAP poseł PSL Eugeniusz Kłopotek.

PSL wystawia w tegorocznych wyborach samorządowych ponad 21 tysięcy kandydatów do rad gmin, powiatów i województw oraz ponad 620 kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Hasło ludowców w tej kampanii brzmi "Dla PSL człowiek jest najważniejszy".

"Chcemy wyborców przekonać do PSL tym, że nasi działacze samorządowi są ludźmi, którzy się sprawdzili w swojej roli. Mają znaczące osiągnięcia w gminach, powiatach i województwach" - powiedział PAP zastępca szefa sztabu wyborczego Stronnictwa Józef Szczepańczyk.

Ludowcy stworzyli na potrzeby kampanii zestaw priorytetów, które chcą prezentować przed wyborami. Blok tych spraw otwiera hasło "Zrównoważony Rozwój Polski". "Chodzi o to, że kraj ma się rozwijać równomiernie, a nie w enklawach wzrostu, które powodują też, że powstają enklawy zapóźnienia" - tłumaczy Szczepańczyk.

Drugą sprawą, o której chcą mówić politycy PSL, jest praca. Ludowcy zwracają uwagę, że samorządy prowadzą wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, stąd - jak przekonują - aktywność władz lokalnych na tym polu może prowadzić do zmniejszenia się bezrobocia.

Trzecim priorytetem jest rodzina. "To fundament życia narodu i naszym zdaniem polityka prorodzinna powinna być jednym z najważniejszych zadań administracji publicznej" - wskazuje wiceszef sztabu wyborczego PSL.

Stronnictwo chce też mówić o zdrowiu, edukacji oraz komunikacji i drogach. "Wszystkie te obszary mieszczą się w kompetencji samorządów, dlatego chcemy je prezentować w kampanii" - podkreśla Szczepańczyk.

Szef sztabu wyborczego PSL Eugeniusz Grzeszczak powiedział w środę PAP, że w ramach kampanii samorządowej odbędzie się siedem konferencji tematycznych. Dotyczą one m.in. polityki miejskiej, transportowej, edukacji, zdrowia i kultury. Cykl konferencji otworzyła zorganizowana na początku października debata poświęcona roli kobiet w samorządzie.

Każda z konferencji organizowana jest w innym mieście i transmitowana przez internet. Grzeszczak dodał, że sztab planuje ponadto wydanie w każdym z województw specjalnych gazetek wyborczych.

Ludowcy nie zdecydowali jeszcze, czy zorganizowana zostanie krajowa konwencja wyborcza. Kłopotek powiedział, że niewykluczone, iż taka impreza nie odbędzie się, gdyż partii szkoda na to pieniędzy. Na weekend zaplanowano natomiast konwencje wojewódzkie w warmińsko-mazurskim, dolnośląskim i na Podkarpaciu.

Według Kłopotka, PSL opiera swoją kampanię samorządową o "potężną armię sprawdzonych gospodarzy w terenie". "Jestem przekonany, że bez wielkich nakładów finansowych przy aktywności tych osób i ich dotychczasowym dorobku powinniśmy przyzwoicie w tych wyborach wypaść. Jestem przekonany, że nasi sobie poradzą" - dodał.

Poseł dodaje jednak, że prawdziwym sprawdzianem aktualnej pozycji politycznej partii będzie wynik w wyborach do sejmiku. Jak dodał, liczy, że będzie to około 10 proc. w skali kraju.

Politycy PSL zapewniają, że w tegoroczną kampanię zaangażowali się wszyscy parlamentarzyści Stronnictwa. "Tutaj nikt łaski nie robi, bo dzisiaj my musimy pomóc wspólnie sobie razem po to, żeby w o przyszłorocznych wyborach parlamentarnych inni nam też pomogli" - podkreślił Kłopotek. (PAP)

pat/ stk/ mok/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)