Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kampania reklamowa Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego

0
Podziel się:

Kampanię reklamową Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego skierowaną do
mieszkańców tego regionu zaprezentował w poniedziałek samorząd tego regionu. Zaplanowany budżet
przedsięwzięcia wynosi ok. 2,6 mln zł.

Kampanię reklamową Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego skierowaną do mieszkańców tego regionu zaprezentował w poniedziałek samorząd tego regionu. Zaplanowany budżet przedsięwzięcia wynosi ok. 2,6 mln zł.

Obejmujący 32 obiekty Szlak Zabytków Techniki to istniejący od czterech lat produkt turystyczny, łączący najciekawsze obiekty dziedzictwa przemysłowego w woj. śląskim - m.in. Zabytkową Kopalnię "Guido" w Zabrzu, robotnicze osiedla Nikiszowiec i Giszowiec w Katowicach, dworce kolejowe w Bielsku-Białej i Rudzie Śląskiej czy Tyskie Browarium.

Kampania zachwalająca obiekty Szlaku jest już trzecią kampanią reklamową promującą atrakcje turystyczne woj. śląskiego skierowaną do mieszkańców tego regionu. Jak poinformował PAP dyrektor wydziału promocji urzędu marszałkowskiego Tomasz Stemplewski, kampania wypełni najbliższe tygodnie - do początku lipca - dzieląc się na dwie odsłony.

Pierwsza z nich poświęcona została Industriadzie, czyli zaplanowanemu na sobotę 12 czerwca świętu Szlaku Zabytków Techniki. Industriada obchodzona będzie na terenie 23 miast, od Częstochowy przez Górny Śląsk i Zagłębie po Żywiec - w 40 należących do Szlaku zabytkach techniki i miejscach związanych z przemysłową historią woj. śląskiego.

Industriada ma być ukoronowaniem dwuletnich działań związanych z komercjalizacją i wdrażaniem planu marketingowego dla Szlaku. Ma to być coroczna impreza cykliczna, wypełniona koncertami, wystawami, zawodami sportowymi, prezentacjami, wykładami, degustacjami, pokazami działania starych maszyn i historycznych strojów obsługujących je pracowników, a także konkursami z nagrodami i zabawami dla dzieci.

Całość ma obfitować w wydarzenia niepowtarzalne, wykorzystujące otoczenie obiektów Szlaku. Jedną z ciekawostek tegorocznej, pierwszej Industriady będzie wykonanie wideoopery "Indeks metali" Fausto Romitellego w zabytkowych wnętrzach Elektrowni Szombierki. Na to - i inne wydarzenia Industriady - zapraszać ma pierwsza, już rozpoczęta część kampanii reklamowej.

Jej bohaterami są Zoboty - przypominające zabytkowe roboty postaci nawiązujące swym kształtem, wyglądem i imionami do różnych gałęzi techniki. I tak Zobot Parochwał będzie zachęcał do odwiedzenia kolejowych obiektów Szlaku, Buchmistrz - obiektów energetycznych, Gasimir - pożarniczych, Q-Felek - browarniczych, a Wiercisław - górniczych.

Zoboty znajdą się m.in. na 300 tys. wkładek do regionalnej prasy, w innych reklamach prasowych - łącznie w 10 regionalnych tytułach, w ponad trzystu 30-sekundowych reklamówkach radiowych emitowanych w 10 regionalnych stacjach, a także w internecie - w wiadomościach komunikatorów internetowych oraz kampanii mailingowej w największych portalach.

Prócz tego mieszkańcy sześciu miast regionu będą zachęcani do przyjścia na Industriadę przez aktorów ubranych w kostiumy Zobotów. Zaplanowano też konkurs turystyczny z nagrodami w postaci robotów - kuchennych, zabawkowych i inteligentnych odkurzaczy - polegające na zebraniu w specjalnym paszporcie pieczątki pięciu obiektów Szlaku i wymyśleniu dla niego hasła reklamowego.

Druga odsłona kampanii reklamowej - wizerunkowa - ma już po Industriadzie utrwalić wśród mieszkańców regionu chęć odwiedzenia obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Będzie wykorzystywać m.in. 30 billboardów o wymiarach 12 na 3 metry i ponad 60 mniejszych, o wymiarach 6 na 3 metry, a także boki 51 kursujących po regionie autobusów miejskich.

Przygotowanie regionalnej kampanii przez wynajętą agencję Eskadra ma kosztować ok. 1,2 mln zł. Kwota rzędu 1 mln zł zostanie przeznaczona na wykup czasu reklamowego w mediach. 400 tys. zł samorząd regionu przeznaczył na dofinansowanie - poprzez konkurs na zadania publiczne - sześciu wydarzeń przygotowanych już samodzielnie przez obiekty Szlaku.

W ub. roku Szlak Zabytków Techniki odwiedziło łącznie ok. 500 tys. turystów. W styczniu tego roku Szlak został częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (European Router of Industrial Heritage - ERIH). (PAP)

mtb/ ls/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)