Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydat PO na prezydenta Kielc zaprezentował hasło wyborcze

0
Podziel się:

Mam receptę dla Kielc - pod takim hasłem wyborczym będzie startował w
wyborach na prezydenta miasta kandydat świętokrzyskiej PO, Grzegorz Świercz.

Mam receptę dla Kielc - pod takim hasłem wyborczym będzie startował w wyborach na prezydenta miasta kandydat świętokrzyskiej PO, Grzegorz Świercz.

Świercz, który jest wiceprzewodniczącym PO w Świętokrzyskiem, hasło i plakat wyborczy zaprezentował we wtorek na konferencji prasowej. Zamierza także rozdawać wyborcom cukierki krówki, na których opakowaniu jest jego wizerunek. Świercz będzie także liderem listy do sejmiku wojewódzkiego w okręgu obejmującym Kielce i powiat kielecki.

Grzegorz Świercz jest lekarzem-ginekologiem. "Ten zawód uczy odpowiedzialności. Mam receptę dla Kielc - opiera się na tym co dla każdego człowieka najważniejsze: zdrowiu, bezpieczeństwie, wypoczynku, pracy i edukacji" - mówił.

Według Świercza, rolą prezydenta jest dobranie właściwego zespołu ludzi i sprawne zarządzanie tym zespołem. Dodał, że program wyborczy, który opracowywał z ekspertami, oficjalnie zaprezentuje w przyszłym tygodniu.

Świercz zapowiedział - że jako prezydent Kielc - będzie zabiegał o pomoc dla lokalnych mikrofirm i zapewnienie warunków dla inwestycji. Chciałby przygotować tereny pod budownictwo jednorodzinne, zabiegać o powstanie drugiego szpitalnego oddziału ratunkowego i ośrodka gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i młodzieży. Planuje także wprowadzenie konkursów dla nauczycieli, którzy będą starali się o pracę w szkołach finansowanych przez miasto.

"Moim celem jest to, by Kielce stały się miastem targowym o europejskim znaczeniu, celem masowej turystyki weekendowej, prężnym ośrodkiem akademickim z klasycznym uniwersytetem, jednym z głównych ośrodków sportowo-szkoleniowych i centrum kulturalnym" - dodał.

Świercz podkreślał, że programu nie da się zrealizować bez pomocy sejmiku wojewódzkiego, dlatego PO liczy na dobry wynik w tych wyborach.

W wyborach na prezydenta Kielc, oprócz Świercza startuje jeszcze pięciu kandydatów: dotychczasowy prezydent - Wojciech Lubawski, senator Grzegorz Banaś (PiS), Jan Gierada (SLD), Jacek Kowalczyk (wspierany przez PSL) i Konrad Łęcki (SD). Ze startu w wyborach zrezygnowali: Mariusz Olszewski (PPP) oraz kandydat niezależny Jerzy Suchański.(PAP)

ban/ la/ mag/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)