Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydat PO na prezydenta Rzeszowa przedstawił hasło wyborcze

0
Podziel się:

"Prezydent dialogu" - to hasło wyborcze kandydata Platformy Obywatelskiej na
prezydenta Rzeszowa (Podkarpackie) Andrzeja Deca. Kandydat PO zaproponował debatę kontrkandydatom.

"Prezydent dialogu" - to hasło wyborcze kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rzeszowa (Podkarpackie) Andrzeja Deca. Kandydat PO zaproponował debatę kontrkandydatom.

Prezentując swoje hasło Dec powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że chce rozmawiać z mieszkańcami reprezentującymi różne grupy społeczne i zawodowe. Dodał, że będzie oczekiwał na propozycje mieszkańców odnośnie najważniejszych spraw, którymi przyszły prezydent powinien się zająć.

Wśród najważniejszych punktów swojego programu wyborczego wymienił m.in. edukację. "Trzeba przeznaczyć o wiele więcej pieniędzy na rozwój człowieka, zaczynając od edukacji przedszkolnej, a kończąc na znalezieniu pracy. Edukacja musi być na wysokim poziomie, dlatego trzeba wspierać rozwój szkolnictwa wyższego i poprawiać warunki do studiowania" - mówił kandydat PO.

Zapowiedział również stworzenie w ratuszu profesjonalnego zespołu osób, które prowadziłyby negocjacje z inwestorami, którzy chcieliby ulokować swoje firmy w mieście.

Dec wystosował również zaproszenie na debatę do wszystkich kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Debata dotyczyć by miała obecnych problemów i przyszłości stolicy Podkarpacia. "Proponuje debatę oxfordzką, gdzie każdy będzie mógł przedstawić swój program wyborczy. Podobne debaty mogliby odbyć liderzy list poszczególnych okręgów do Rady Miasta" - zaznaczył.

Jak podkreślił, w przyszłym tygodniu jego sztab wyborczy rozpocznie akcję "Zaproś kandydata. DECyduj o Rzeszowie". W jej ramach każdy będzie mógł zaprosić kandydata PO na spotkanie. "Chcemy w ten sposób otworzyć się na wyborców. Zebrać jak najwięcej informacji czego oczekują. Te wszystkie uwagi, jakie zostaną zebrane, będą na bieżąco wpisywane do naszego programu wyborczego" - powiedział Dec.

W wyborach samorządowych, które odbędą się 21 listopada, o fotel prezydenta Rzeszowa walczą, oprócz Deca, m.in. urzędujący prezydent Tadeusz Ferenc (popierany przez SLD i PSL) oraz Jerzy Cypryś (kandydat PiS). (PAP)

huk/ mok/ jra/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)